Звіт з періодичного відстеження
результативності регуляторного акта –
постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.11 № 591
«Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною інспекцією ядерного регулювання та її територіальними органами, і розміру плати за їх надання та визнання такими, що втратили чинність розмірів плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії»
1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта
Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснені Управлінням правового забезпечення Держатомрегулювання.
2. Цілі прийняття регуляторного акта
Ціллю прийняття регуляторного акта є затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держатомрегулювання, визначення порядку та розмірів плати за надання адміністративних послуг, що сприятиме систематизації адміністративних платних послуг прозорості та оптимізації плати за ці послуги. Прийняття акта також направлене на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 року № 33 «Деякі питання надання платних адміністративних послуг».
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались з 02.07.2018 по 02.08.2018.
4. Тип відстеження: періодичне.
5. Методи одержання результатів відстеження
Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося:
статистичним методом на підставі даних, отриманих із звітності Держатомрегулювання щодо кількості коштів, які надійшли до Державного бюджету України внаслідок наданих адміністративних платних послуг, а також щодо кількості скарг суб’єктів діяльності на дії посадових осіб Держатомрегулювання щодо надання платних адміністративних послуг неналежної якості.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних.
Дані для аналізу отримані з фінансових звітів Держатомрегулювання та кількості скарг суб’єктів діяльності на дії посадових осіб Держатомрегулювання. Припущення не застосовувались.
За результатами періодичного відстеження статистичним методом встановлено наступне:
Період за який розглядались показники | Кількість отриманих заяв щодо отримання документів дозвільного характеру (переоформлення, внесення змін) | Сума надходжень до бюджету |
01.01.2015 по 31.12.2015 01.01.2016 по 31.12.2016 01.01.2017 по 31.12.2017 | 1176 1264 1248 | 2031,17 тис. грн. 2151, 8 тис. грн. 2534, 8 тис. грн. |
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Якісними показниками результативності регуляторного акта є:
- гарантування радіаційного захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища шляхом зменшення ризиків виникнення радіаційних аварій, пов’язаних з використанням ядерної енергії.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
- розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів, пов'язаних з дією акта, у вигляді плати за адміністративні послуги 6717,17 тис. грн, 100% цих коштів зараховуються до Державного бюджету України;
- кількість отриманих заяв щодо отримання документів дозвільного характеру (переоформлення, внесення змін) - 3688 заяв;
- кількість скарг суб’єктів діяльності на дії посадових осіб Держатомрегулювання щодо надання платних адміністративних послуг неналежної якості - станом на 01.08.2018 таких скарг не надходило.
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
Прийняття цього акта забезпечує:
підвищення рівня радіаційної безпеки населення та навколишнього природного середовища;
економію коштів, які можуть бути витрачені на ліквідацію негативних наслідків, що можуть виникати внаслідок порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при здійснення діяльності у сфері використання ядерної енергії, а саме здійснення діяльності без відповідного дозвільного документа.
Голова Г. ПЛАЧКОВ
Румежак Н.О.
254 32 87