Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 21 жовтня 2016 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту - наказу Держатомрегулювання від 16.04.2015 № 69 «Про затвердження форм реєстраційних карток джерел іонізуючого випромінювання», зареєстрованого в Мін'юсті України 18.06.2015 за №716/27161

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту -

наказу Держатомрегулювання від 16.04.2015 № 69

«Про затвердження форм реєстраційних карток джерел іонізуючого випромінювання», зареєстрованого в Мін'юсті України 18.06.2015 за №716/27161

 

1.      Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Управлінням радіаційної безпеки Держатомрегулювання.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акту

Ціллю прийняття регуляторного акту є приведення нормативно-правових актів з питань державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) у відповідність до законодавства України.

Завданням регуляторного акту є зменшення регуляторного тиску на користувачів ДІВ шляхом спрощення процедури державної реєстрації ДІВ шляхом прийняття нових скорочених форм реєстраційних карток на ДІВ.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 30.06.2016 по 30.07.2016.

 

4. Тип відстеження: повторне.

 

5. Методи одержання результатів відстеження

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом шляхом проведення аналізу кількості та якості заповнення реєстраційних карток на ДІВ, поданих суб’єктами діяльності в сфері використання ядерної енергії для державної реєстрації ДІВ.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

За результатами повторного відстеження результативності регуляторного акта статистичним методом шляхом аналізу інформації, внесеної до єдиної інформаційної компютерної облікової системи з 30.06.2016 по 30.07.2016 встановлено наступне:

На протязі лимня 2016 року були надані на державну реєстрацію картки на 88 ДІВ. Виконано операції реєстрації для 88 ДІВ. Реєстраційні картки на усі ДІВ оформлені у відповідності до встановлених вимог, на доопрацювання не поверталися.

Сума отриманого реєстраційного збору за липень 2016 року згідно з отриманими копіями платіжних доручень складала 10 280,30 грн.

У порівнянні з результатами базового відстеження результативності регуляторного акта протягом липня 2015 року на державну реєстрацію були надані картки на 70 ДІВ. Виконано операції з реєстрації для 63 джерел, у тому числі для 21 радіонуклідного джерела та 42 генераторів випромінювання. Реєстраційні картки на 7 ДІВ відправлено на доопрацювання. Сума отриманого реєстраційного збору за липень 2015 складає 5 168,32 грн. Порівняльний аналіз результатів зазначено в таблиці 1.

 

Таблиця 1.

Місяць

К-сть поданих реєстраційних карток

К-сть зареєстрованих ДІВ

К-сть реєстраційних карток, що потребують доопрацювання

Сума отриманого реєстраційного збору (гривня)

Червень 2015 (до набрання чинності НПА)

49

35

14

3 317,91

Липень 2015 (після набрання чинності НПА)

70

63

7

5 168,32

Липень 2016 (повторне відстеження)

88

88

-

10 280,30

Тобто, протягом одного року з набранням чинності регуляторним актом рівень якості заповнення реєстраційних карток став значно вищим, відсутні івідмови у реєстрації ДІВ, що підтверджує ефективність дії регуляторного акта.

Усі дані, на основі яких відстежувалась результативність регуляторного акта, отримані із звітів Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання.

 

 

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

кількість проведених операцій з реєстрації ДІВ без повернення на доопрацювання реєстраційних карток – 88, тобто кількість відмов у державній реєстрації відсутня;

кількість суб'єктів господарювання, на які поширюватиметься дія акта – 4856. Розмір часу, що витрачатимуться суб'єктами господарювання на заповнення реєстраційних карток значно зменшиться з прийняттям цього регуляторного акта.

Якісними показниками результативності регуляторного акта є:

час, затрачений суб’єктми використання ядерної енергії значно зменшиться за рахунок заповнення чітких та оптимізованих реєстраційних форм, при цьому плата за державну реєстрацію ДІВ залишається незмінною та надходить до загального фонду Державного бюджету України згідно з встановленими законодавством розмірами плати;

дотримання вимог законодавства щодо забезпечення державного обліку ДІВ, що використовуються (виробляються) в Україні з моменту їх ввезення в Україну (виробництва) до моменту вивезення або передачі на спеціалізоване підприємство по поводженню з радіоактивними відходами, що забезпечить стабільну роботу Регістру.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Прийняття регуляторного акту відповідає реалізації державної політики у сфері використання ядерної енергії та забезпечило:

приведення нормативно-правових актів з питань державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання у відповідність до законодавства України;

зменшення регуляторного тиску на користувачів ДІВ шляхом спрощення процедури державної реєстрації ДІВ.

Додаткові витрати з державного бюджету у зв’язку з впровадженням цього регуляторного акту не передбачаються.

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання Т.П. Кілочицька

«_____» ______________2016 р.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux