Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту ? наказу Держатомрегулювання України від 03.12.2013 № 138 «Про затвердження переліку джерел іонізуючого випромінювання , діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування», зареєстрованого в Мін’юсті України 19.12.2013 за № 2148/24680
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 06 квітня 2015 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту наказу Держатомрегулювання України від 03.12.2013 № 138 «Про затвердження переліку джерел іонізуючого випромінювання , діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування», зареєстрованого в Мін’юсті України 19.12.2013 за № 2148/24680

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту −

наказу Держатомрегулювання України від 03.12.2013 № 138 «Про затвердження переліку джерел іонізуючого випромінювання , діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування», зареєстрованого в Мін’юсті України 19.12.2013 за № 2148/24680

 

1.      Виконавець заходів з відстеження

 

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Управлінням радіаційної безпеки Держатомрегулювання.

 

2. Цілі прийняття акта

 

Основними цілями прийняття цього регуляторного акта є:

є зменшення регуляторного тиску на користувачів джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) з низьким рівнем потенційної небезпеки шляхом включення до Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування, тих ДІВ, що відповідають Критеріям, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174, шляхом включення їх до Переліку джерел іонізуючого випромінювання діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування.

Прийняття цього акту має розширити коло користувачів ДІВ, діяльність по використанню яких буде звільнена від ліцензування.

 

3.      Строк виконання заходів з відстеження

 

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 25.09.2014 по 25.10.2014.

 

4. Тип відстеження: повторне.

 

4.      Методи одержання результатів відстеження

 

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, які отримують ліцензії на здійснення діяльності по використанню ДІВ.

 

5.      Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

 

За результатами повторного відстеження статистичним методом встановлено, що протягом місяця з 25.09.2014 по 25.10.2014 було отримано 19 заяв на видачу (внесення змін, переоформлення ліцензій на провадження діяльності з використання ДІВ. З цієї кількості 2 заяви, що стосуються ліцензування діяльності з використання ДІВ, які звільняються від ліцензування та входять до переліку.

 

 

Результати аналізу повторного відстеження статистичним методом:

 

Термін повторного відстеження

Кількість отриманих заяв щодо ліцензування діяльності з використання ДІВ

 

Кількість заяв, що стосуються ліцензування діяльності з використання ДІВ, які звільняються від ліцензування та входять до переліку

25.09.2014 по 25.10.2014

19

2

 

Аналіз результатів повторного відстеження статистичним методом шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, які отримують ліцензії в Державних інспекціях з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання на провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, свідчить що відсоток ліцензіатів, на які буде поширюватись дія регуляторного акта складає приблизно 10,6 відсотки від загальної кількості ліцензіатів.

 

6.      Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

 

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – приблизно 100 - кількість суб’єктів зростатиме за рахунок включення до «Переліку ДІВ, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування» нових ДІВ, що постачаються (виробляються) та відповідають критеріям звільнення;

розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, пов'язаними з виконанням вимог акта: суб'єкти господарювання будуть економити кошти шляхом звільнення їх від процедури ліцензування в зв’язку з використанням ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки;

рівень поінформованості суб'єктів господарювання з основних положень акта: інформування здійснюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держатомрегулювання, письмових повідомлень зацікавлених установ та проведення «гарячої лінії».

Якісними показниками результативності регуляторного акта є:

зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності, які використовують джерела іонізуючого випромінювання, що мають низький рівень потенційної небезпеки шляхом звільнення діяльності з цими ДІВ від ліцензування. Зменшено практично на 40% на суб’єктів діяльності, що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки в стоматологічній практиці, в митній службі, в промисловості.

 

підвищення рівня радіаційної безпеки шляхом зосередження регулюючого контролю на об’єктах використання ДІВ з високим рівнем потенційної небезпеки.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

 

З прийняттям цього регуляторного акта:

реалізовано положення статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»;

зменшено регуляторний тиск на суб’єктів діяльності, що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки;

поліпшено ефективність ліцензування діяльності по використанню ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки шляхом економії часу та ресурсів на ліцензуванні діяльності по використанню ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки.

Аналіз вигод і затрат реалізації регуляторного акта:

 

Субєкти

Вигоди

Затрати

Суб’єкти діяльності в сфері використання ядерної енергії

 

зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки шляхом звільнення їх від ліцензування

відсутні

Орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки

Підвищення ефективності ліцензування діяльності по використанню ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки

зменшення трудовитрат на ліцензування діяльності з використання ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки

 

 

 

Голова С.Г. Божко

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux