Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 21 лютого 2013 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174 "Критерії, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування"

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта −

постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174 

«Критерії, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування»

  

1. Виконавець заходів з відстеження 

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Управлінням радіаційної безпеки Держатомрегулювання України. 

 

2.  Цілі прийняття акта

Метою прийняття цього нормативно-правового акта є зменшення регуляторного тиску на користувачів джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) шляхом звільнення від ліцензування діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання з низьким рівнем потенційної небезпеки.

Це реалізується шляхом встановлення критеріїв звільнення від ліцензування діяльності по використанню ДІВ. Ці критерії є основою для формування Держатомрегулювання України переліку ДІВ, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування. Крім того, Додатками 1 та 2 до регуляторного акта визначені рівні звільнення від регулюючого контролю радіоактивних матеріалів малих та великих кількостей. 

 

3.  Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом  місяця з 16.01.2013 по  16.02.2013. 

 

4. Тип відстеження: повторне.

 

5. Методи одержання результатів відстеження

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося  статистичним методом шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, що здійснюють діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання та соціологічним методом шляхом опитування.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність регуляторного акта, способи одержання даних

 

 За результатами повторного  відстеження статистичним методом встановлено, що встановлені цим регуляторним актом критерії є ефективною основою для формування переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування. 

Протягом 2012 року Держатомрегулювання України  було розглянуто та включено до проекту переліку більше 15 типів джерел іонізуючого випромінювання, що відповідають критеріям звільнення. Крім того, суб’єктами діяльності активно застосовуються додатки 1 та 2 до Критеріїв для визначення можливості звільнення від регулюючого контролю радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання.

 

 Результати аналізу повторного відстеження статистичним методом: 

Кількість звернень щодо звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ

 

Кількість заявлених типів ДІВ діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування (відповідають критеріям звільнення) 

 

Кількість заявлених типів ДІВ, діяльність по використанню яких не звільняється від ліцензування (не відповідають критеріям  звільнення) 

27

25

2

 

Аналіз результатів повторного відстеження статистичним методом шляхом аналізу документів, що подаються суб’єктами діяльності, свідчить що відсоток ліцензіатів, на які буде поширюватись дія регуляторного акта складає приблизно 8    відсотків від  загальної кількості ліцензіатів. 

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – приблизно 200   кількість суб’єктів зростатиме за рахунок включення до «Переліку звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ» нових ДІВ, що постачаються (виробляються) та відповідають критеріям звільнення;

розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, пов'язаними з виконанням вимог акта: суб'єкти господарювання будуть економити кошти шляхом звільнення їх від процедури ліцензування в зв’язку з використанням ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки; 

 рівень поінформованості суб'єктів господарювання з основних положень акта: інформування здійснюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держатомрегулювання, письмових повідомлень зацікавлених установ та проведення “гарячої лінії”. 

Якісними показниками результативності регуляторного акта є: 

зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності, які використовують джерела іонізуючого випромінювання, що мають низький рівень потенційної небезпеки шляхом звільнення діяльності з цими ДІВ від ліцензування;

підвищення рівня радіаційної безпеки шляхом зосередження регулюючого контролю на об’єктах використання ДІВ з високим рівнем потенційної небезпеки.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

З прийняттям цього регуляторного акта: 

частково реалізовано положення статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» в частині затвердження критеріїв, за якими діяльність з використання ДІВ звільняється від ліцензування;

поліпшено ефективність ліцензування діяльності по використанню ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки шляхом економії часу та ресурсів на ліцензуванні діяльності по використанню ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки. 

Проблемним залишається реалізація останнього абзацу статті 7 вищезазначеного Закону України в частині визначення переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування. Це пов’язано з непогодженням протягом 2012 року МОЗ України нового переліку. Крім того, Перелік джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування, який був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 року №  912 втратив чинність у липні 2012 року. 

 Наразі планується надання відповідної інформації до Кабінету Міністрів України щодо блокування з боку МОЗ реалізації вимог законодавства. Очікується, що найближчим часом питання погодження МОЗ нового переліку буде вирішено позитивно. 

 

Аналіз вигод і затрат реалізації регуляторного акта:

Субєкти

Вигоди

Затрати

Суб’єкти діяльності  в сфері використання ядерної енергії 

 

зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки шляхом звільнення їх від ліцензування

Неможливість звільнення від ліцензування діяльності по використанню ДІВ в звязку з відсутністю чинного переліку  

Орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки  

Підвищення ефективності ліцензування діяльності по використанню ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки 

зменшення трудозатрат на ліцензування діяльності з використання ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки

 

Заступник Голови       О.  Макаровська 

«____»__________2013

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux