Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 20 жовтня 2008 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта “Порядок видачі сертифікатів щодо безпечного перевезення радіоактивних матеріалів”

 

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта

“Порядок видачі сертифікатів щодо безпечного перевезення радіоактивних матеріалів”,

затвердженого наказом Держатомрегулювання від 06.09.2007 № 119, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2007 за № 1079/14346

 

1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з відстеження результативності акта здійсненні Центральним інспекційним управлінням Держатомрегулювання.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акта

Регуляторний акт розроблений з метою заміни нормативно-правового акта (далі – НПА) “Порядок видачі сертифікатів про затвердження конструкцій упаковок і радіоактивних матеріалів, спеціальних умов та деяких перевезень”, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 07.04.2003 № 51, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.05.2003 р. за № 392/7713, у зв’язку з необхідністю приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства України, зокрема:

постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 № 1830 “Про затвердження Положення про Державний комітет ядерного регулювання України”;

Правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів (ПБПРМ-2006)”, затверджених наказом Держатомрегулювання від 30.08.2006 № 132, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.09.2006 за № 1056/12930;

Вимог до програм забезпечення якості при перевезенні радіоактивних матеріалів, затверджених наказом Держатомрегулювання від 25.07.2006, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.10.2006 за № 1092/12966;

Крім того, при розробці регуляторного акта врахований набутий спеціалістами Держатомрегулювання досвід регулювання діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.

Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки в частині, що стосується перевезення радіоактивних матеріалів.

У НПА визначені вимоги до змісту заяви на отримання сертифікатів та до складу документів, які надаються до заяви, установлюється порядок їх розгляду, порядок перегляду сертифікатів та багатостороннього затвердження; чітко визначені випадки, коли документи, які додаються до заяви на отримання сертифікату, підлягають державній експертизі з ядерної та радіаційної безпеки.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з відстеження здійснювались з 1 по 10 жовтня 2008 року.

 

4. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом проведення відповідного аналізу статистичних даних з кількості поданих заяв на отримання сертифіката, кількості повернень суб’єктам діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів заяв та документів для отримання сертифікатів на доопрацювання.

 

5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Про результативність акта свідчить збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду наданих для отримання сертифіката документів.

 

6. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість суб’єктів діяльності, які будуть звертатися для одержання сертифікатів та кількість наданих сертифікатів.

Якісними показниками є збільшення (позитивний)/зменшення (негативний) відсотку прийнятих документів, наданих заявником для одержання сертифіката, без повернення їх на доопрацювання.

За 1 рік після введення в дію регуляторного акта (з 01.10.2007 по 01.10.2008) від заявників надійшло 8 заяв, наданих для одержання сертифікатів. Аналіз заяв та документів показав, що із 8 заявних документів, наданих для одержання сертифікатів, 6 (75%) було прийнято без зауважень, тоді як під час базового відстеження цей показник становив близько 30%; 2 комплекти документів (25%) були відправлені заявникам на доопрацювання.

 

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Порівняння показників результативності регуляторного акта після введення в його дію з показниками базового відстеження свідчать про суттєве збільшення відсотку заявних документів, прийнятих без зауважень.

 

 

Заступник Голови – Головний

державний інспектор з ядерної

та радіаційної безпеки України М.Х. Гашев

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux