Звіт
про повторне відстеження результативності регуляторного акта «Положення про перелік документів, що подаються
експлуатуючою організацією для отримання ліцензії на провадження діяльності на окремому етапі життєвого циклу ядерної установки», затвердженого наказом Держатомрегулювання від 28.01.2015 року № 12, зареєстрованого Міністерством юстиції України 12 лютого 2015 року за № 152/26597
1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту
Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійснені Департаментом з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання.
2. Цілі регуляторного акту
Цілями регуляторного акта є визначення чіткого переліку документів, які необхідно подавати для отримання ліцензії на провадження діяльності на окремому етапі життєвого циклу ядерної установки, що спростило процедури підготовки ліцензійних документів експлуатуючими організаціями, призвело до економії часу та ресурсів при здійснення дозвільних процедур.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснено з 12 лютого 2016 року по 12 березня 2016 року.
4. Тип відстеження: повторне.
5. Методи одержання результатів відстеження
За результатами повторного відстеження встановлено наступне:
на даний час кількість експлуатуючих організацій, на яких поширюється дія акта – 6: ДП НАЕК «Енергоатом», ДСП «ЧАЕС», Київський ІЯД НАН України, СНУЯЕтаП, ННЦ ХФТІ, ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива».
Протягом строку виконання заходів з повторного відстеження до Держатомрегулювання не надходили заяви на отримання ліцензій на провадження діяльності на окремих етапах життєвого циклу ядерної установки.
Протягом наступних років експлуатуючі організації ДП НАЕК «Енергоатом», ДСП ЧАЕС та ННЦ «ХФТІ» планують надати до Держатомрегулювання заяви на отримання ліцензій на провадження діяльності на окремих етапах життєвого циклу ядерної установки, що буде відображено у відповідному звіті з періодичного відстеження результативності регуляторного акта.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Якісними показниками результативності регуляторного акта є:
чіткий перелік документів, що подаються експлуатуючою організацією для отримання ліцензії на провадження діяльності на окремому етапі життєвого циклу ядерної установки;
недопущення провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії без відповідного дозвільного документу;
зрозуміла та прозора процедура прийняття рішення Держатомрегулюванням про повноту наданих експлуатуючою організацією документів для видачі ліцензії на провадження діяльності на окремому етапі життєвого циклу ядерної установки.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
зменшення кількості повернутих за результатом попереднього розгляду органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки документів, поданих для отримання (внесення змін, переоформлення) ліцензій;
зменшення часу, необхідного експлуатуючим організаціям на підготовку документів.
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
Неухильне дотримання положень цього нормативно-правового акту забезпечить прозорість ліцензійного процесу, його вдосконалення, сприятиме спрощенню процедури підготовки ліцензійних документів експлуатуючими організаціями.
Голова С. БОЖКО