Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 07 вересня 2022 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 10 червня 2020 року № 249 «Про затвердження Вимог до структури та змісту звіту з аналізу безпеки об’єктів, призначених для переробки радіоактивних відходів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2020 року за № 788/35071

Звіт про повторне відстеження результативності наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 10 червня 2020 року
№ 249 «Про затвердження Вимог до структури та змісту звіту з аналізу безпеки об’єктів, призначених для переробки радіоактивних відходів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2020 року за № 788/35071


1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта 

Заходи з відстеження результативності акта здійснені Департаментом з безпеки радіаційних технологій та поводження з радіоактивними відходами Державної інспекції ядерного регулювання України.

2. Цілі прийняття регуляторного акта

Наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 10 червня
2020 року № 249 «Про затвердження Вимог до структури та змісту звіту з аналізу безпеки об’єктів, призначених для переробки радіоактивних відходів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2020 року за № 788/35071» (далі – НПА), встановлюються вимоги до структури та змісту звіту з аналізу безпеки (далі – ЗАБ) об’єктів, призначених для переробки радіоактивних відходів (далі – РАВ), який подається до Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) суб’єктами діяльності у сфері поводження з РАВ або експлуатуючими організаціями, що здійснюють діяльність на етапах життєвого циклу ядерних установок і сховищ для захоронення РАВ у складі комплекту документів для отримання документів дозвільного характеру на етапах життєвого циклу об’єктів з переробки РАВ.

Загальною метою безпеки при переробці РАВ є захист теперішніх та майбутніх поколінь людей і навколишнього природного середовища від негативного радіаційного впливу РАВ шляхом переведення РАВ у безпечний та стабільний стан.

НПА є обов’язковим для застосування усіма юридичними та фізичними особами, які проводять діяльність, пов’язану з вибором майданчика, проєктуванням, будівництвом і введенням в експлуатацію, експлуатацією об’єктів, призначених для переробки РАВ, виконання державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки, погодження та затвердження цих ЗАБ.

 3. Строк виконання заходів з відстеження 

Заходи з відстеження результативності регуляторного акта здійснювались з 25 липня по 25 серпня 2022 року.

4. Тип відстеження

Повторне відстеження.

5. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом проведення відповідного аналізу результатів розгляду документів, які надаються суб’єктами господарювання у сфері поводження з РАВ або експлуатуючими організаціями, що здійснюють діяльність на етапах життєвого циклу ядерних установок або сховищ для захоронення РАВ для отримання ліцензій і окремих дозволів.

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних 

Про результативність акта свідчить кількість отриманих позитивних рішень щодо погодження ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ.

За результатами повторного відстеження встановлено, що наразі дія НПА поширюється на 4 суб’єкта господарювання, проте їх кількість не обмежується.

Вимогами НПА встановлено, що не потребує перегляду ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ (приведення їх до нових вимог розроблення), які були раніше, до набрання чинності НПА, погоджені Держатомрегулюванням і є діючими на сьогодні.

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта 

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

- кількість отриманих від суб’єктів господарювання ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ;

- кількість отриманих позитивних рішень щодо погодження (прийняття) ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ;

- повнота відомостей у ЗАБ щодо обґрунтування безпеки об’єктів, призначених для переробки РАВ;

- кількість відправлених на доопрацювання ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ, які не в повній мірі відповідають вимогам НПА.

Якісними показниками є збільшення позитивних рішень щодо погодження ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ.

Повторне відстеження результативності акта здійснюється шляхом аналізу статистичних даних з розгляду ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ, з дати набрання чинності НПА – 28.08.2020 по 25.07.2022.


Показники результативності

Повторне відстеження

(з 25.07.2022 по 25.08.2022)

Кількість отриманих від суб’єктів господарювання ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ

3

Повнота відомостей у ЗАБ щодо обґрунтування безпеки об’єктів, призначених для переробки РАВ

Було надано 3 заяви разом з ЗАБ на отримання окремого дозволу у сфері поводження з РАВ (зауважень до ЗАБ не було)

Кількість отриманих позитивних рішень щодо погодження (прийняття) ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ

Не надавались


Кількість відправлених на доопрацювання ЗАБ об’єктів, призначених для переробки РАВ, які не відповідають вимогам НПА

0


У період повторного відстеження результативності регуляторного акта на розгляд до Держатомрегулювання від ДСП «ЦППРВ» тричі надходила технічна документація щодо видачі окремого дозволу на виконання робіт з експериментальної дезактивації РАВ на майданчику сховищ для захоронення РАВ за допомогою об’єкта (установки з дезактивації), призначеного для переробки РАВ, який розміщений у зоні відчуження. У складі технічної документації ДСП «ЦППРВ» було представлено ЗАБ для цієї установки з дезактивації з представленими обгрунтування щодо безпечної експлуатації цього об’єкта.

Представлений у технічній документації ЗАБ для установки дезактивації, у цілому, відповідає вимогам НПА, натомість, Держатомрегулюванням було прийнято рішення про відмову у видачі ДСП «ЦППРВ» окремого дозволу через наявність зауважень до іншої технічної документації, зокрема, до програми проведення комплексних випробувань перед введенням в експлуатацію установки з дезактивації, відсутність у підприємства у достатній кількості укомплектованого експлуатаційного персоналу тощо. У зв’язку із зазначеним, Держатомрегулюванням не надавались позитивні рішення щодо погодження (прийняття) ЗАБ для установки дезактивації.

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей 

Аналіз статистичних даних показав, що представлений ДСП «ЦППРВ» у технічній документації ЗАБ для установки дезактивації, у цілому, відповідає вимогам НПА, зауважень до складання цього ЗАБ не було.

Від інших суб’єктів господарювання на розгляд і погодження до Держатомрегулювання ЗАБ, які підготовлені на виконання нових вимог, визначених зазначеним НПА, не надавались, у зв’язку з відсутністю нових об’єктів, призначених для поводження з РАВ.


Виконуючий обов'язки Голови – 

Головного державного інспектора з 

ядерної та радіаційної безпеки України                                                    Олег КОРІКОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux