Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 07 вересня 2022 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності наказу Держатомрегулювання від 27.10.2020 № 436 «Про затвердження Правил безпечного перевезення радіоактивних матеріалів (ПБПРМ-2020)», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2020 р. за № 1313/35596

Звіт про повторне відстеження результативності наказу Держатомрегулювання від 27.10.2020 № 436 «Про затвердження Правил безпечного перевезення радіоактивних матеріалів (ПБПРМ-2020)», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2020 р. за № 1313/35596

1. Виконавець заходів з відстеження 

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Департаментом безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ.

2. Цілі прийняття акта

Основними цілями прийняття регуляторного акту є встановлення вимог безпеки, які повинні виконуватись суб’єктами діяльності для забезпечення безпеки і захисту людей, майна та навколишнього природного середовища від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання під час перевезення радіоактивних матеріалів, а також приведення цих вимог до сучасних міжнародних вимог безпеки.

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 01.08.2022 по 01.09.2022.

4. Методи одержання результатів відстеження

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом, шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, які надаються до Держатомрегулювання протягом 2021 року та пов’язані з питаннями перевезення радіоактивних матеріалів. 

5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Кількість суб’єктів, на яких поширюватиметься дія акта – не обмежується. Під дію регулювання підпадають суб’єкти господарювання, які здійснюють або планують здійснювати діяльність з перевезення радіоактивних матеріалів.

Про результативність акту свідчить кількість наданих суб’єктами діяльності заяв про отримання документів дозвільного характеру Держатомрегулювання на перевезення радіоактивних матеріалів та кількість відмов у їх видачі. Для аналізу розглядались дані про звернення із заявами на отримання сертифікатів про затвердження безпечного перевезення за 2021 рік (з 01.01.2021 до 01.01.2022). За цей період зареєстровано - 8 заяв на отримання/перегляд сертифікатів, видано – 8 сертифікатів про затвердження.

6. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісними показниками результативності регуляторного акта буде: кількість суб’єктів господарювання, що проваджують діяльність з перевезення радіоактивних матеріалів, кількість затверджених сертифікатів, кількість суб’єктів господарювання, що здійснили порушення положень регуляторного акту, розмір та загальний обсяг штрафних санкцій, накладених за невиконання вимог акту. За період проведення повторного відстеження до Держатомрегулювання надійшло заяв на отримання сертифікату – 8, відмов у їх видачі – 0, випадків порушень положень акту - 0, штрафних санкцій за порушення вимог акту – 0. 

Якісними показниками буде збільшення (позитивний)/зменшення (негативний) відсотку прийнятих з першого розгляду заявних документів.

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Реалізація акта матиме позитивний вплив на позицію України, як країни-члена МАГАТЕ, у міжнародних рейтингах та виконання міжнародних зобов’язань.

Реалізація акта сприятиме удосконаленню нормативно-правової бази національного законодавства України щодо регулювання ядерної та радіаційної безпеки під час перевезення радіоактивних матеріалів, направленого на захист людей та навколишнього природного середовища.

 

Виконуючий обов’язки Голови - 

Головного державного інспектора 

з ядерної та радіаційної безпеки України                                             Олег КОРІКОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux