Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 28 листопада 2022 р.
Київ
Звіт про повторне відстеження результативності наказу Держатомрегулювання від 02 грудня 2019 р. № 520 «Про затвердження Вимог до структури та змісту звіту з аналізу безпеки поверхневих та приповерхневих сховищ для захоронення радіоактивних відходів», зареєстрованого в Мін'юсті від 21 січня 2020 р. за № 64/34347.

Звіт про повторне відстеження результативності наказу 

Держатомрегулювання від 02 грудня 2019 р. № 520 «Про затвердження 

Вимог до структури та змісту звіту з аналізу безпеки поверхневих та приповерхневих сховищ для захоронення радіоактивних відходів», 

зареєстрованого в Мін'юсті від 21 січня 2020 р. за № 64/34347.

 

1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з відстеження результативності регуляторного акту здійснені Департаментом з безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ Державної інспекції ядерного регулювання України.


2. Цілі прийняття регуляторного акта

Наказом Держатомрегулювання від 02 грудня 2019 р. № 520 «Про затвердження Вимог до структури та змісту звіту з аналізу безпеки поверхневих та приповерхневих сховищ для захоронення радіоактивних відходів», зареєстрованим в Мін'юсті від 21 січня 2020 р. за № 64/34347 (далі – НПА) встановлюються вимоги до структури та змісту звіту з аналізу безпеки (далі – ЗАБ) поверхневих та приповерхневих сховищ для захоронення радіоактивних відходів (далі – РАВ), який надається експлуатуючою організацією сховища до Держатомрегулювання у складі комплекту документів для отримання дозвільних документів на етапах життєвого циклу сховища для захоронення РАВ (будівництво, експлуатація, закриття). Загальною метою безпеки при захороненні РАВ є захист теперішніх та майбутніх поколінь людей і навколишнього природного середовища від негативного радіаційного впливу РАВ відповідно до принципу оптимізації радіаційного захисту.

НПА обов’язковий для застосування всіма юридичними та фізичними особами, які розробляють ЗАБ, виконують державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки, узгодження та затвердження ЗАБ.


3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з повторного відстеження результативності регуляторного акту здійснювались з 10.08.2022 р. по 10.09.2022 р.

 

4. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснюється за результатами аналізу статистичних даних, які містяться у заявних документах суб’єктів господарювання у сфері поводження з радіоактивними відходами, наданих для отримання ліцензій на етапах життєвого циклу поверхневих та приповерхневих сховищ для захоронення РАВ.


5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Про результативність акта свідчить отримання позитивних рішень (висновків експертизи) щодо погодження звіту з аналізу безпеки поверхневих та приповерхневих сховищ для захоронення РАВ.

За результатами повторного відстеження встановлено, що дія акта поширюватиметься на 1 суб’єкта господарювання (проте їх кількість не обмежується).

Після набрання чинності НПА на розгляді в Держатомрегулювання не було ЗАБ, розроблених відповідно до НПА.


6. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількісними показниками результативності регуляторного акта буде:

- кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – на момент проведення відстеження дія акта поширювалась на 1 суб’єкта господарювання (проте їх кількість не обмежується);

- витрати часу суб’єктами господарювання для підготовки звіту з аналізу безпеки сховищ для захоронення радіоактивних відходів, у відповідності до вимог проекту НПА не збільшаться;

- кількість отриманих від суб’єктів господарювання звітів з аналізу безпеки сховищ для захоронення радіоактивних відходів – на момент проведення відстеження на розгляд Держатомрегулювання ЗАБ не надходили.

Якісними показниками буде збільшення позитивних рішень (висновків експертизи) щодо погодження звітів з аналізу безпеки поверхневих та приповерхневих сховищ для захоронення радіоактивних відходів.

 

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Очікується, що застосування регуляторного акта покращить якість звітів з аналізу безпеки поверхневих та приповерхевих сховищ для захоронення радіоактивних відходів, які надаються експлуатуючою організацією сховища до Держатомрегулювання у складі комплекту документів для отримання дозвільних документів на етапах життєвого циклу сховища для захоронення радіоактивних відходів. Звіти з аналізу безпеки підлягають обов’язковій державній експертизі ядерної та радіаційної безпеки.

 

Виконуючий обов'язки Голови – Головного державного інспектора

з ядерної та радіаційної безпеки України                                                                                Олег КОРІКОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux