Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 28 листопада 2022 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту “Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива”, затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 16.02.2009 № 34, зареєстрованого в Мін’юсті 11.03.2009 за № 229/16245.

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту

“Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого

ядерного палива”, затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 16.02.2009 № 34, зареєстрованого в Мін’юсті 11.03.2009 за № 229/16245.


1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акту здійснені Департаментом з безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ Держатомрегулювання.


2. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт “Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива”, затверджений наказом Держатомрегулювання України від 16.02.2009 № 34, зареєстрований в Мін’юсті 11.03.2009 за № 229/16245 (далі - НПА), спрямований на удосконалення системи забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, зокрема, стосовно діяльності по поводженню з радіоактивними відходами (далі – РАВ), а саме довгострокового зберігання та захоронення високоактивних РАВ, що будуть утворені у процесі переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій (далі – АЕС).

Метою НПА є встановлення вичерпного переліку вимог до упаковок, призначених для довгострокового зберігання та захоронення відповідних РАВ для забезпечення належного рівня ядерної та радіаційної безпеки при виробленні і поводженні з цими упаковками та при експлуатації сховищ для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива. Вимоги НПА мають враховуватись при здійсненні діяльності з проектування, конструювання, виготовлення та постачання контейнерів, як складових упаковок РАВ, а також при виготовленні, транспортуванні та експлуатації упаковок РАВ та при проектуванні, будівництві та експлуатації сховищ таких РАВ.


3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з періодичного відстеження результативності НПА здійснювались з 10.08.2022 р. по 10.08.2022 р.

 

4. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

 

5. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності НПА здійснюється статистичним методом шляхом аналізу даних з кількості поданих суб’єктами господарювання документів з підтвердження відповідності контейнерів для зберігання та захоронення РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива встановленим вимогам (декларації або сертифікати про відповідність).


6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

У період після проведення попереднього періодичного відстеження НПА Держатомрегулюванням проведено експертизи ядерної та радіаційної безпеки:

- проектної документації «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Коригування» (далі – Проєкт ВВЕР-440);

- документації «Будівництво сховищ для проміжного зберігання осклованих ВАВ, твердих РАВ категорії ВАВ та цементованих РАВ категорії САВ, які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС ВВЕР-1000. Техніко-економічне обґрунтування» (далі – ТЕО ВВЕР-1000).

Під час експертизи було проаналізовано відповідність зазначених проєктів у тому числі і вимогам НПА.

У Висновку експертизи ЯРБ Проєкту ВВЕР-440 зазначено, що під час розробки технічних умов (специфікацій) на пакувальний комплект необхідно уточнити розрахункові обґрунтування, зокрема, уточнити дані щодо конструкції пакувального комплекту.

Відповідно до Висновку експертизи ЯРБ ТЕО ВВЕР-1000 вимоги НПА застосовані некоректно та недостатньо.


7. Кількісні та якісні значення показників результативності

Кількісними показниками результативності НПА є кількість документів, наданих суб’єктами господарювання з підтвердження відповідності (декларації або сертифікату відповідності) контейнерів для зберігання та захоронення РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива.

На час періодичного відстеження таких документів від суб’єктів господарювання не надходило.

Якісними показниками є запобігання негативному впливу діяльності з довгострокового зберігання та захоронення відповідних РАВ і забезпечення належного рівня захисту людини та навколишнього природного середовища.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Суб'єкти господарювання, будуть економити кошти і час при проектуванні, виготовленні та підтвердженні відповідності контейнерів, призначених для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, за рахунок того, що в НПА систематизовані і чітко визначені вимоги до конструкції, матеріалів, методів виготовлення та випробування цих упаковок та процедури проведення оцінки відповідності контейнерів, що є складовою упаковок радіоактивних відходів.


Виконуючий обов'язки Голови – Головного державного інспектора

з ядерної та радіаційної безпеки України                                                                                 Олег КОРІКОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux