Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта
«Вимоги до програм забезпечення якості при перевезенні радіоактивних матеріалів»
затвердженого наказом Держатомрегулювання від 25.07.2006 № 110, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.10.2006 за №1092/12966.
1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту
Заходи з відстеження результативності акта здійсненні Департаментом безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ.
2. Цілі прийняття регуляторного акта
Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів.
Ціллю регулювання є забезпечення захисту персоналу, населення та довкілля від дії іонізуючого випромінювання при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.
У нормативно-правовому акті встановленні вимоги до структури та змісту програм забезпечення якості при перевезенні радіоактивних матеріалів.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з відстеження здійснювались з 01.08.2022 до 01.09.2022.
4. Методи одержання результатів відстеження
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом аналізу ліцензійних справ, актів інспекційних перевірок, звітних матеріалів ліцензіатів, звернень ліцензіатів та заявників за 2019 - 2021 роки.
5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
Про результативність акта свідчить відсутність порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів, низька ймовірність виникнення радіаційних аварій при перевезенні радіоактивних матеріалів, мінімізація негативного впливу на персонал, населення та навколишнє середовище діяльності, пов’язаної з перевезенням радіоактивних матеріалів
6. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість порушень законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.
Якісними показниками є відсутність (позитивний)/наявність (негативний) порушень законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.
За період відстеження було розглянуто 44 заяви на отримання/внесення змін до ліцензій на право провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів. За звітний період зафіксовано 4 порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів. Складено 4 протоколи про порушення вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії». Аналіз доз опромінення персоналу, зайнятого при перевезенні радіоактивних матеріалів, показав неперевищення значень контрольних рівнів. У зв’язку з відсутністю радіаційних аварій при перевезенні радіоактивних матеріалів не було негативного впливу на персонал, населення та навколишнє середовище діяльності, пов’язаної з перевезенням радіоактивних матеріалів
7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
Відстеження результативності регуляторного акта свідчать про досягнення цілі регулювання. Ступінь досягнення цілі – позитивний.
Виконуючий обов'язки Голови – Головного державного інспектора
з ядерної та радіаційної безпеки України Олег КОРІКОВ