Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 28 листопада 2022 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта − постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174 «Про затвердження критеріїв, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування»

Звіт 

про періодичне відстеження результативності регуляторного акта − постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174 «Про затвердження критеріїв, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування»


1. Виконавець заходів з відстеження 

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснені відділом безпеки ДІВ Департаменту з безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ Держатомрегулювання.

2. Цілі прийняття акта

Метою прийняття цього нормативно-правового акта є зменшення регуляторного тиску на користувачів джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) шляхом звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки.

Це реалізується шляхом встановлення критеріїв звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ (далі – Критерії). Ці Критерії є основою для формування Держатомрегулювання України переліку ДІВ, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування. Крім того, Додатками 1 та 2 до регуляторного акта визначені рівні звільнення від регулюючого контролю радіоактивних матеріалів малих та великих кількостей.

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 05.08.2022 по 05.09.2022.

4. Тип відстеження: періодичне.

5. Методи одержання результатів відстеження

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, що здійснюють діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання та листів, наданих Держатомрегулювання на запити заявників, щодо звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ.

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність регуляторного акта, способи одержання даних

Результати періодичного відстеження статистичним методом показали, що встановлені цим регуляторним актом критерії є ефективною основою для формування переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування (далі –Перелік).

Протягом 2019-2021 років Держатомрегулювання було розглянуто 20 звернень, серед яких 7 типів джерел іонізуючого випромінювання, що відповідають критеріям звільнення та потребують включення до проекту Переліку. Крім того, суб’єктами діяльності активно застосовуються додатки 1 та 2 до Критеріїв для визначення можливості звільнення від регулюючого контролю радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання.

Результати аналізу періодичного відстеження статистичним методом:

Термін періодичного відстеження

Кількість звернень щодо звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ

Кількість заявлених типів ДІВ діяльність з використання яких звільняється від ліцензування (відповідають критеріям звільнення)

Кількість заявлених типів ДІВ, діяльність з використання яких не звільняється від ліцензування (не відповідають критеріям звільнення)

2019

5

2

3

2020

7

2

5

2021

8

3

5

Разом за 2019-2022 рр.

20

7

13


Аналіз результатів періодичного відстеження статистичним методом шляхом аналізу ліцензійних та звітних документів, що подаються суб’єктами діяльності, свідчить, що відсоток ліцензіатів, на які поширюється дія регуляторного акта, складає приблизно третину від загальної кількості ліцензіатів, які провадять діяльність з використання ДІВ.

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта щодо звільнення від ліцензування, складає приблизно 40% від загальної кількості власників ДІВ. Станом на 01.09.2022 кількість власників ДІВ складає 5 104, з них, відповідно до Критеріїв, звільнено від ліцензування 2 041 власників ДІВ;

кількість суб’єктів, на які поширюється дія акта, зростатиме за рахунок збільшення тенденції використання нових ДІВ, що відповідають критеріям звільнення;

розмір грошових коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами діяльності, пов’язаними з виконанням вимог акта, і надалі будуть зменшуватися у зв’язку з економією ресурсів шляхом звільнення від ліцензування ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки;

рівень поінформованості суб’єктів діяльності з основних положень акта: інформування здійснюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держатомрегулювання актуальних відомостей, письмових повідомлень зацікавлених установ та проведення «гарячої лінії».

Якісними показниками результативності регуляторного акта є: 

зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності, які використовують ДІВ, що мають низький рівень потенційної небезпеки, шляхом звільнення їх діяльності від ліцензування. З часу попереднього періодичного відстеження результативності регуляторного акта (2016-2018 рр.) кількість суб’єктів діяльності, що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки та не потребують ліцензування діяльності з використання ДІВ в стоматологічній практиці, в митній службі, в промисловості залишається сталою;

підвищення рівня радіаційної безпеки шляхом зосередження регулюючого контролю на об’єктах використання ДІВ з високим рівнем потенційної небезпеки.

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

З прийняттям цього регуляторного акта:

реалізовано положення статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» в частині затвердження критеріїв, за якими діяльність з використання ДІВ звільняється від ліцензування;

зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності, що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки, шляхом звільнення діяльності з їх використання від ліцензування;

поліпшено ефективність ліцензування діяльності з використання ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки, шляхом економії ресурсів за рахунок зменшення часу, необхідного для ліцензування діяльності з використання ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки.


Аналіз вигод і затрат реалізації регуляторного акта:

Суб’єкти

Вигоди

Затрати

Суб’єкти діяльності в сфері використання ядерної енергії


зменшення регуляторного тиску на суб’єктів діяльності, що використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки, шляхом звільнення діяльності з їх використання від ліцензування

Відсутні


Орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки

підвищення ефективності ліцензування діяльності з використання ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки


зменшення трудовитрат на ліцензування діяльності з використання ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки

Відсутні


 

 

Виконуючий обов'язки Голови – Головного державного інспектора

з ядерної та радіаційної безпеки України                                                                                Олег КОРІКОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux