Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
від 25 квітня 2023 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності наказу Держатомрегулювання від 11 лютого 2003 року № 27 «Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2003 року за № 160/7481

Звіт про періодичне відстеження результативності 

наказу Держатомрегулювання від 11 лютого 2003 року № 27 

«Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2003 року за № 160/7481 

 

1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з відстеження результативності регуляторного акта здійснені Департаментом з безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ Державної інспекції ядерного регулювання України.


2. Цілі прийняття регуляторного акта

Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів, затверджений наказом Держатомрегулювання від 11.02.2003 № 27, зареєстрований в Мін’юсті 25.02.2003 за № 160/7481 (далі – НПА), спрямований на удосконалення системи забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, зокрема, функціонування державної системи обліку радіоактивних відходів (далі – РАВ). Державна інвентаризація РАВ здійснюється відповідно до НПА з метою виявлення РАВ, контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, забезпечення своєчасної передачі РАВ спеціалізованим підприємствам, а також забезпечення постійного поновлення і своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ РАВ.

Основною метою державного регулювання, яке запроваджене зазначеним регуляторним актом є уникнення неконтрольованого накопичення РАВ та забезпечення оперативного контролю за місцезнаходженням і переміщенням РАВ, умовами їх зберігання.


3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з відстеження здійснювались з 10.01.2023 р. по 10.02.2023 р.


4. Тип відстеження: періодичне відстеження.

 

5. Метод одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акту має здійснюватися з урахуванням результатів проведення державної інвентаризації РАВ в Україні. Сьома державна інвентаризація РАВ в Україні проводилася з 15.07.2019 по 20.09.2019. Чергова (восьма) державна інвентаризація РАВ мала проводитися у 2022 році.

Відповідно до п.2.5 НПА загальну організацію та строки проведення державної інвентаризації РАВ на всіх підприємствах, в організаціях і установах України здійснює орган державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами - Державне агентство України з управління зоною відчуження (далі - ДАЗВ).

Листом від 22 квітня 2022 р. № 01-799/2.2-22 на адресу Держатомрегулювання, ДАЗВ запропоновано відтермінувати проведення восьмої державної інвентаризації РАВ, у зв'язку з проведенням військових дій на території України, можливої відсутності фахівців, які приймають участь у роботі інвентаризаційних комісій, складності проведення для цих фахівців навчання.

Держатомрегулюванням висловлено незаперечення щодо відтермінування проведення восьмої державної інвентаризації РАВ в Україні на період проведення військових дій на території Україні та введенням в Україні воєнного стану та запропоновано організувати проведення восьмої державної інвентаризації РАВ протягом двох місяців з часу припинення воєнного стану в Україні.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Результативність акта буде відстежено за результатами проведення восьмої державної інвентаризації РАВ та на основі аналізу наявності/відсутності систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі РАВ підприємствами та організаціями, що здійснюють діяльність із використання ядерної енергії в результаті якої утворюються РАВ, державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, а також дотримання порядку надання підприємствами та організаціями звітних матеріалів щодо утворення, надходження та динаміки накопичення РАВ.

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності

Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акту будуть наведені за результатами проведення восьмої державної інвентаризації РАВ.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей


Оцінка результатів реалізації регуляторного акта за результатами проведення сьомої державної інвентаризації РАВ показала, що його застосування в цілому забезпечує функціонування державної системи обліку РАВ, а саме: виявлення РАВ, забезпечення контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, своєчасну передачу їх державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ на переробку та зберігання, планування потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також забезпечення постійного поновлення даних та своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ РАВ.

Водночас, НПА потребує внесення змін щодо удосконалення організації та порядку проведення державної інвентаризації РАВ в Україні.


 

Виконуючий обов'язки Голови – 

Головного державного інспектора

з ядерної та радіаційної безпеки України                                            Олег КОРІКОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux