Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 14 квітня 2020 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності наказу Держатомрегулювання від 11.02.03 № 27

Звіт про періодичне відстеження результативності

наказу Держатомрегулювання від 11.02.03 № 27 «Порядок

проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів»,

зареєстрованого в Мін'юсті 25.02.03 за № 160/7481

 

1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з відстеження результативності регуляторного акта здійснені Управлінням безпеки поводження з РАВ Державної інспекції ядерного регулювання України.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акта

Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів, затверджений наказом Держатомрегулювання від 11.02.03 № 27, зареєстрований в Мін'юсті 25.02.03 за № 160/7481 (далі – НПА), спрямований на удосконалення системи забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, зокрема, функціонування державної системи обліку радіоактивних відходів. Державна інвентаризація радіоактивних відходів здійснюється відповідно до НПА з метою виявлення радіоактивних відходів, контролю за накопиченням і переміщенням радіоактивних відходів, забезпечення своєчасної передачі радіоактивних відходів спеціалізованим підприємствам, а також забезпечення постійного оновлення даних Державного реєстру радіоактивних відходів та Державного кадастру сховищ радіоактивних відходів.

Основною ціллю державного регулювання, яке запроваджене зазначеним регуляторним актом є уникнення неконтрольованого накопичення радіоактивних відходів та забезпечення оперативного контролю за місцезнаходженням і переміщенням радіоактивних відходів, умовами їх зберігання.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з відстеження здійснювались з 10.01.2020 р. по 10.02.2020 р.

 

4. Тип відстеження: періодичне відстеження.

 

5. Метод одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось з урахуванням результатів сьомої державної інвентаризації радіоактивних відходів в Україні, проведеної з 15.07.2019 по 20.09.2019.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Результативність акта відстежувалась на основі аналізу наявності/відсутності систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі радіоактивних відходів підприємствами та організаціями, що здійснюють діяльність із використання ядерної енергії в результаті якої утворюються радіоактивні відходи, державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з радіоактивними відходами, а також дотримання порядку надання підприємствами та організаціями звітних матеріалів щодо утворення, надходження та динаміки накопичення радіоактивних відходів.

 

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності

Кількісним показником результативності регуляторного акта є кількість підприємств, на яких проводилась сьома державна інвентаризація радіоактивних відходів – 298.

Якісні показники.

За результатами 7-ої державної інвентаризації встановлено, що порядок створення інвентаризаційних комісій, визначений НПА не співпадає з існуючим адміністративним устроєм в областях та з адміністративною підпорядкованістю місцевих адміністрацій. У зв’язку з тим, що районні комісії, які створюються райдержадміністраціями, виконувати відповідні функції на території міст обласного значення та території об’єднаних територіальних громад не можуть, а створення інвентаризаційних комісій на території міст обласного значення та на території новостворених об’єднаних територіальних громад не передбачено НПА, це стало причиною того, що в Закарпатській області станом на 13.12.2019 державна інвентаризація не проведена.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Застосування НПА забезпечує функціонування державної системи обліку РАВ, а саме: виявлення РАВ, забезпечення контролю за накопиченням і переміщенням радіоактивних відходів, своєчасну передачу їх державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з радіоактивними відходами на переробку та зберігання, планування потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також забезпечення постійного поновлення даних та своєчасного внесення змін до Державного реєстру радіоактивних відходів та Державного кадастру сховищ радіоактивних відходів.

Разом з цим, результати 7-ої державної інвентаризації свідчать про необхідність внесення до НПА змін щодо порядку створення інвентаризаційних комісій відповідно до особливостей адміністративного устрою областей та адміністративної підпорядкованості територіальних одиниць.

 

 

 

Голова Григорій ПЛАЧКОВ

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux