Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту "Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованогоядерного палива", затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 16.02.2009 № 34, зареєстрованого в Мін’юсті 11.03.2009 за № 229/16245.
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 10 травня 2019 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту "Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива"

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту

“Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого

ядерного палива”, затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 16.02.2009 № 34, зареєстрованого в Мін’юсті 11.03.2009 за № 229/16245.

 

 

1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акту здійсненні Управлінням безпеки поводження з РАВ Держатомрегулювання.

 

3. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, зокрема, стосовно діяльності по поводженню з радіоактивними відходами (далі – РАВ), а саме довгострокового зберігання та захоронення високоактивних РАВ, що утворились у процесі переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій (далі – АЕС) на підприємствах Російської Федерації та які, відповідно до контрактних зобов’язань, будуть повернуті Російською Федерацією до України.

Завданнями і заходами Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з РАВ, затвердженої Законом України від 17.09.2008 № 516-VI, передбачено, зокрема, "проектування, будівництво та експлуатація сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертатимуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій".

Метою прийняття регуляторного акта є встановлення вичерпного переліку вимог до упаковок, призначених для довгострокового зберігання та захоронення відповідних РАВ для забезпечення належного рівня ядерної та радіаційної безпеки при виробленні і поводженні з цими упаковками та при експлуатації сховищ для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива. Вимоги регуляторного акту мають враховуватись при здійсненні діяльності з проектування, конструювання, виготовлення та постачання контейнерів, як складових упаковок РАВ, а також при виготовленні, транспортуванні та експлуатації упаковок РАВ та при проектуванні, будівництві та експлуатації сховищ таких РАВ.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались з 15.03.2019 р. по 15.04.2019 р.

 

5. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

 

6. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснюється статистичним методом шляхом аналізу даних з кількості поданих суб’єктами господарювання документів з підтвердження відповідності контейнерів для зберігання та захоронення РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива встановленим вимогам (декларації або сертифікати про відповідність).

На час періодичного відстеження таких документів від суб’єктів господарювання до Держатомрегулювання не надходило. Це пов’язано з тим, що на даний час Держатомрегулювання проводить експертизу ядерної та радіаційної безпеки (у складі комплексної державної експертизи) відкоригованої проектної документації «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Коригування».

Відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось шляхом проведення аналізу відповідності встановленим вимогам документів щодо методологічного вирішення питань переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС з ядерними реакторами типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 на підприємствах Російської Федерації, зокрема методики розрахунку кількості високоактивних РАВ, які повертаються в Україну після переробки партії відпрацьованого ядерного палива ВВЕР-440, методики щодо порядку паспортизації осклованих високоактивних РАВ, технічних документів для транспортно-пакувального пеналу для перевезення упаковок осклованих РАВ, що застосовується на ВО "Маяк".

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Суб'єкти господарювання, які проваджують діяльність з проектування та виготовлення контейнерів, що є складовою частиною упаковки для зберігання та захоронення РАВ, отримали систематизовані і чітко визначені вимоги до конструкції, матеріалів, методів виготовлення та випробування цих упаковок, а також процедури проведення оцінки відповідності контейнерів встановленим вимогам. Встановлені вимоги, в рамках роботи спільної українсько-російської робочої групи з питань поводження з відпрацьованим ядерним паливом та високоактивними РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива, були представлені для врахування російській стороні, зокрема, ВО "Маяк", що здійснює діяльність з переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС та на якому виробляються упаковки осклованих високоактивних РАВ.

Вимоги регуляторного акта були враховані експлуатуючою організацією при проектуванні сховища для довгострокового зберігання високоактивних РАВ, що повертатимуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій.

На час проведення періодичного відстеження на експертизі ядерної та радіаційної безпеки як складової комплексної державної експертизи знаходиться відкоригована проектна документація «Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Коригування». В проектній документації мають бути враховані вимоги регуляторного акту “Вимоги до упаковок для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива”.

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість документів, наданих суб’єктами господарювання з підтвердження відповідності (декларації або сертифікату відповідності) контейнерів для зберігання та захоронення РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива.

На час періодичного відстеження таких документів від суб’єктів господарювання не надходило.

Якісними показниками є запобігання негативному впливу діяльності з довгострокового зберігання та захоронення відповідних РАВ і забезпечення належного рівня захисту людини та навколишнього природного середовища.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Суб'єкти господарювання, будуть економити кошти і час при проектуванні, виготовленні та підтвердженні відповідності контейнерів, призначених для довгострокового зберігання та захоронення високоактивних РАВ від переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, за рахунок того, що в НПА систематизовані і чітко визначені вимоги до конструкції, матеріалів, методів виготовлення та випробування цих упаковок та процедури проведення оцінки відповідності контейнерів, що є складовою упаковок радіоактивних відходів.

Для врахування при переробці відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, в регуляторному акті встановлені вимоги до упаковок РАВ, які мають застосовуватись при розробці процедур та здійсненні технологічних процесів, з метою забезпечення відповідності форми РАВ, як складової частини упаковки РАВ встановленим вимогам.

Врахування вимоги регуляторного акта при проектуванні, будівництві та експлуатації сховища для проміжного зберігання високоактивних РАВ, що повертатимуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських атомних електростанцій, відповідно до завдання з Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами, дозволить обґрунтовано сформувати проектні критерії та вимоги до цього сховища, у частині забезпечення конструкціями сховища, спільно з упаковками РАВ локалізуючих властивостей, що забезпечить відповідність сховища вимогам з ядерної та радіаційної безпеки та належний рівень захисту людини та навколишнього природного середовища.

Регуляторний акт надасть можливість Держатомрегулювання приймати відповідні регулюючі рішення щодо відповідності упаковок РАВ вимогам для довгострокового зберігання і захоронення високоактивних РАВ та щодо рівня безпеки сховищ для зберігання та захоронення осклованих РАВ.

 

 

 

Заступник Голови Р. ТРІПАЙЛО

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux