Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 13 червня 2013 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту "Про внесення змін до "Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів", затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 30.05.06 № 75, зареєстрованого в Мін'юсті 13.06.06 за № 703/12577

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту

“Про внесення змін до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів”,

затвердженого наказом Держатомрегулювання України від 30.05.06 № 75,

зареєстрованого в Мін’юсті 13.06.06 за № 703/12577

 

1. Вид та назва регуляторного акта

Наказ Держатомрегулювання України “Про внесення змін до Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” від 30.05.06 № 75, зареєстрований в Мін’юсті 13.06.06 за № 703/12577.

 

2. Виконавець заходів з відстеження

Заходи з відстеження результативності акту здійсненні Управлінням безпеки поводження з РАВ Держатомрегулювання України.

 

3. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, зокрема, функціонування державної системи обліку радіоактивних відходів (далі – РАВ). Державна інвентаризація РАВ здійснюється відповідно до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” з метою виявлення РАВ, контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, забезпечення своєчасної передачі РАВ спеціалізованим підприємствам, а також забезпечення постійного поновлення і своєчасного внесення змін до Державного реєстру та Державного кадастру сховищ РАВ.

Основною ціллю державного регулювання, яке запроваджене зазначеним регуляторним актом є уникнення неконтрольованого накопичення РАВ та забезпечення оперативного контролю за місцезнаходженням і переміщенням РАВ, умовами їх зберігання.

Метою внесення змін до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” було врахування накопиченого досвіду за результатами проведення другої державної інвентаризації РАВ в Україні, а також приведення цього НПА у відповідність до існуючої структури державних органів виконавчої влади до компетенції яких відносяться питання державного управління та регулювання у сфері використання ядерної енергії і поводження з РАВ.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з відстеження здійснювались з 10.02.2013 р. по 20.03.2013 р.

 

5. Тип відстеження: періодичне відстеження.

 

6. Метод одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось з урахуванням результатів останньої (четвертої) державної інвентаризації РАВ в Україні, що проводилась у 2010 році.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Результативність акту відстежувалась на основі аналізу наявності/відсутності систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі РАВ підприємствами та організаціями, що здійснюють діяльність із використання ядерної енергії в результаті якої утворюються РАВ, державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, а також дотримання порядку надання підприємствами та організаціями звітних матеріалів щодо утворення, надходження та динаміки накопичення РАВ.

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість підприємств, на яких проводилась державна 4-та державна інвентаризація РАВ – 641 підприємство, та кількість підприємств, на яких при цьому виявлені РАВ, що своєчасно не передані до спеціалізованих підприємств – 39 підприємств.

Якісними показниками, також є відсутність систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі РАВ державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ на переробку та зберігання; перевірка та уточнення даних Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ та місць тимчасового зберігання РАВ.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта показала, що його застосування забезпечує функціонування державної системи обліку РАВ, а саме: виявлення РАВ, забезпечення контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, своєчасну передачу їх державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ на переробку та зберігання, планування потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також забезпечення постійного поновлення даних та своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ РАВ.

Негативні соціально-економічні наслідки від впровадження змін до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” відсутні. Не виявлено зовнішніх або внутрішніх чинників, які можуть негативно впливати на дотримання вимог цього акта.

 

 

Заступник Голови О. Макаровська

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux