Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту - постанови Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 р. № 639 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань справляння плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії»
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 27 грудня 2017 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту - постанови Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 р. № 639

 

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту −

постанови Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 р. № 639 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань справляння плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії»

 

1.      Виконавець заходів з відстеження

 

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акту здійснені Управлінням правового забезпечення Держатомрегулювання.

 

2. Цілі прийняття акта

Прийняття регуляторного акта направлене на приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України у відповідність до чинного законодавства та встановлення чіткого порядку справляння плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії, які є адміністративними послугами, що надаються Держатомрегулювання та її територіальними органами, що сприятиме прозорості та передбачуваності діяльності при видачі Держатомрегулювання України документів дозвільного характеру, а також зниження регуляторного тиску на суб’єктів діяльності в сфері використання ядерної енергії, в частині зменшення розмірів плати за внесення змін до ліцензії в зв’язку з поширенням дії ліцензії на додаткові ДІВ.

Крім того, забезпечується економія часу та ресурсів на здійснення державного регулювання поводження з ДІВ з високим потенційним ризиком, шляхом економії часу та ресурсів на здійснення державного регулювання поводження з ДІВ з низьким потенційним ризиком.

 

3.      Строк виконання заходів з відстеження

 

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 19.07.2017 по 19.08.2017.

 

4. Тип відстеження: періодичне.

 

5.      Методи одержання результатів відстеження

 

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом шляхом аналізу документів, поданих для отримання документів дозвільного характеру у сфері використання ядерної енергії та документів про оплату за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних.

 

За результатами періодичного відстеження статистичним методом встановлено, що протягом періоду з 01.01.2017 по 01.07.2017 було отримано 552 заяви на видачу (внесення змін, переоформлення) документів дозвільного характеру у сфері використання ядерної енергії. За результатами розгляду заявних документів було прийнято позитивне рішення та видано 551 відповідний документ, по 1 заяві було відмовлено. Плата за розгляд зазначеної 1 заяви не здійснювалась.

 

 

 

Результати аналізу періодичного відстеження статистичним методом:

Термін періодичого відстеження

Кількість отриманих заяв щодо документів дозвільного характеру у сфері використання ядерної енергії

Кількість виданих документів дозвільного характеру у сфері використання ядерної

Кількість відмов у видачі документів дозвільного характеру у сфері використання ядерної

З 19.07.2017 до 19.08.2017

552

551

1

 

Аналіз результатів періодичного відстеження статистичним методом шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, які отримують дозвільні документи у сфері використання ядерної енергії, свідчить що за результатами розгляду заявних документів не отримав відповідні дозвільні документи 1 заявник, який надав комплект документів, що не містить всієї необхідної інформації, яка вимагається відповідними нормативно - правовими актами. Скарг суб’єктів діяльності на дії посадових осіб Держатомрегулювання України щодо розгляду заявних документів станом на 01.07.2017 р. не надходило.

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

 

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

- кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – всі юридичні та фізичні особи України, що провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії це становить приблизно 3000;

- розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, пов'язаними з виконанням вимог акту: час, що витрачається суб'єктами господарювання не збільшився у порівнянні з часом, що витрачався суб’єктами господарювання до прийняття акту. Витрати зменшились у зв’язку із зменшенням розмірів плати за внесення змін до ліцензії в зв’язку з поширенням дії ліцензії на додаткові ДІВ. Також уникають витрат суб’єкти діяльності, яким відмовлено в видачі документу дозвільного характеру, в зв’язку з проведенням оплати дозвільних процедур тільки після прийняття рішення органом регулювання про видачу документу дозвільного характеру;

- кількість виданих документів дозвільного характеру за результатами розгляду заявних документів та здійснення оплати за видачу документу дозвільного характеру після прийняття позитивного рішення - протягом періоду з 01.01.2017 по 01.07.2017 було отримано 552 заяви на видачу (внесення змін, переоформлення) документів дозвільного характеру у сфері використання ядерної енергії та видано 551 дозвільний документ, не отримав відповідні дозвільні документи 1 заявник, який надав комплект документів, що не містить всієї необхідної інформації, яка вимагається відповідними нормативно - правовими актами;

- кількість скарг суб’єктів діяльності на дії посадових осіб Держатомрегулювання України щодо розгляду заявних документів - станом на 01.07.2017 р. не надходило.

 

 

Якісними показниками результативності регуляторного акта є:

- підвищення ефективності державного регулювання діяльності в сфері використання ядерної енергії та зменшення регуляторного тиску на суб’єктів, які здійснюють діяльність по поводженню з ДІВ;

- гарантування радіаційного захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища шляхом зменшення ризиків виникнення радіаційних аварій, пов’язаних з використанням ядерної енергії.

 

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Прийняття цього акта забезпечує:

- підвищення рівня радіаційної безпеки населення та навколишнього природного середовища.

- економію коштів, які можуть бути витрачені на ліквідацію негативних наслідків, що можуть виникати внаслідок порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при здійснення діяльності у сфері використання ядерної енергії, а саме здійснення діяльності без відповідного дозвільного документа;

- зменшення витрат суб’єктів господарювання, які виявили намір поширити свою діяльність на додаткові джерела;

- зменшення витрат суб’єктів діяльності, яким відмовлено в видачі документу дозвільного характеру, в зв’язку з проведенням оплати дозвільних процедур тільки після прийняття рішення органом регулювання про видачу документу дозвільного характеру.

 

 

 

 

Виконуючий обов’язки Голови Б.В. Столярчук

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux