Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акту
“Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів”,
затверджений наказом Держатомрегулювання від 11.02.2003 № 27,
зареєстрований в Мін’юсті 25.02.2003 за № 160/7481
1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту
Заходи з відстеження результативності акту здійснені Управлінням безпеки поводження з РАВ Держатомрегулювання.
2. Цілі прийняття регуляторного акту
Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи забезпечення державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, зокрема, функціонування державної системи обліку радіоактивних відходів (далі – РАВ). Державна інвентаризація РАВ здійснюється відповідно до “Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів” з метою виявлення РАВ, контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, забезпечення своєчасної передачі РАВ спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, а також забезпечення постійного поновлення і своєчасного внесення змін до Державного реєстру та Державного кадастру сховищ РАВ.
Основною ціллю державного регулювання, яке запроваджене зазначеним регуляторним актом є уникнення неконтрольованого накопичення РАВ та забезпечення оперативного контролю за місцезнаходженням і переміщенням РАВ, умовами їх зберігання.
Мета регулювання досягається шляхом встановлення у регуляторному акті порядку організації та проведення державної інвентаризації РАВ, її обсягу і періодичності, а також встановлення процедури збору і оформлення результатів інвентаризації
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з відстеження здійснювались з 20.03.17 по 20.04.17.
4. Тип відстеження: періодичне.
5. Методи одержання результатів відстеження
Відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось з урахуванням результатів останньої шостої державної інвентаризації РАВ в Україні, яка проводилась у 2016 році.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
Результативність акту відстежувалась на основі аналізу наявності/відсутності систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі РАВ підприємствами та організаціями, що здійснюють діяльність із використання ядерної енергії в результаті якої утворюються РАВ, державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, а також дотримання порядку надання підприємствами та організаціями звітних матеріалів щодо утворення, надходження та динаміки накопичення РАВ.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість підприємств, на яких проводилась державна інвентаризація РАВ та кількість підприємств, на яких при цьому виявлені РАВ, що своєчасно не передані до спеціалізованих підприємств по поводженню з РАВ.
Показники результативності | Періодичне відстеження 2014 р. | Періодичне відстеження 20.03.17 по 20.04.17 |
Кількість підприємств, організацій та установ, у яких проведено інвентаризацію РАВ, од. | 641 | 297 |
Кількість підприємств, організацій та установ, у яких виявлено наявність РАВ, од. | 8 | 9 |
Якісними показниками є відсутність систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо передачі РАВ державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ на переробку та зберігання; перевірка та уточнення даних Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ та місць тимчасового зберігання РАВ.
Періодичне відстеження результативності акта здійснюється шляхом порівняння статистичних даних щодо отриманих Держатомрегулюванням звітних документів зі статистичними даними повторного відстеження, яке проводилось у 2014 році, та на підставі отриманих даних державної інвентаризації РАВ, яка проводилась у 2016 році.
У результаті порівняння статистичних даних щодо кількості підприємств організацій та установ, у яких проведено інвентаризацію РАВ, спостерігається тенденція щодо зменшення кількості підприємств, установ та організацій, в результаті діяльності яких утворюються радіоактивні відходи.
7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
Оцінка результатів реалізації регуляторного акта показала, що його застосування забезпечує функціонування державної системи обліку РАВ, а саме: виявлення РАВ, забезпечення контролю за накопиченням і переміщенням РАВ, своєчасну передачу їх державним спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ на переробку та зберігання, планування потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також забезпечення постійного поновлення даних та своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ та Державного кадастру сховищ РАВ.
Виконуючий обов’язки Голови Б. В. Столярчук