Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта
“Правила ліцензування діяльності персоналу з безпосереднього управління ядерною установкою АЕС",
затвердженого наказом Держатомрегулювання від 13.12.2004 № 186, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.01.2005 за № 2/10282
1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту
Заходи з відстеження результативності акта здійсненні Департаментом з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання України.
2. Цілі прийняття регуляторного акта
Регуляторний акт визначає вимоги, умови і порядок видачі, продовження і зміни стану ліцензії на здійснення персоналом АЕС діяльності з безпосереднього управління реакторною установкою на етапах уведення в експлуатацію, експлуатації, зняття з експлуатації АЕС.
Регуляторний акт було розроблено з метою приведення системи нормативно-правового регулювання ліцензування персоналу, який здійснює безпосереднє управління ядерною установкою АЕС у відповідність чинному законодавству України, рекомендаціям МАГАТЕ та кращій міжнародній практиці.
Регуляторний акт введено в дію на заміну нормативно-правових актів - "Ліцензійні вимоги до персоналу АЕС України", затвердженим наказом Мінекобезпеки від 26.12.1995 №149, "Положення про ліцензування персоналу АЕС України", затвердженого наказом Мінекобезпеки від 29.12.95 № 155; "Положення про ліцензійну комісію Головної державної інспекції з ядерної безпеки (Держатомінспекції)".
3. Строк виконання заходів з відстеження - квітень 2012 року.
4. Тип відстеження: періодичне
5. Методи одержання результатів відстеження
Аналіз даних щодо кількості отриманих Держатомрегулювання заяв на видачу (внесення змін) ліцензії персоналу з безпосереднього управління ядерною установкою АЕС, а також кількості виданих ліцензій та повернень цих заяв ліцензіатам (експлуатуючим організаціям) на доопрацювання.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
Дані для аналізу отримані з реєстру ліцензій Держатомрегулювання України та відповідних ліцензійних справ, що зберігаються в Департаменті з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання України. Припущення не застосовувались.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Про результативність акта свідчить відсоток ліцензійних заяв прийнятих до розгляду та розглянутих без зауважень.
За результатами періодичного відстеження результативності регуляторного акта статистичним методом шляхом аналізу інформації щодо поданих в 2011 році заяв на отримання та внесення змін до ліцензій встановлено наступне:
- подано 144 заяви,
- випадків повернення заявних документів на доопрацювання не було.
До Держатомрегулювання не надходило скарг чи звернень про порушення процедур ліцензування діяльності персоналу з безпосереднього управління ядерною установкою АЕС..
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
Аналіз результативності регуляторного акту свідчить про повне дотримання заявниками (ліцензіатами) дозвільних процедур та відсутності зауважень до даної процедури.
Регуляторний акт забезпечує достатнє здійснення державою цієї дозвільної процедури, а також належну прозорість та простоту дотримання процедури з боку заявників (ліцензіатів) та державних службовців.
Контроль з боку держави за кваліфікацією осіб, що здійснюють управління ядерною установкою АЕС сприяє підвищенню ядерної та радіаційної безпеки і відповідає міжнародній практиці.
За результатами відстеження встановлено стале досягнення регуляторним актом цілей, задекларованих при його прийнятті.
Перший заступник Голови
Головний державний інспектор з
ядерної та радіаціної безпеки України М.Х.Гашев
Тіщенко 292-21-07