Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 20 березня 2014 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - «Умови та правила провадження діяльності з виробництва джерел іонізуючого випромінювання»

 

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - «Умови та правила провадження діяльності з виробництва джерел іонізуючого випромінювання», затверджені наказом Мінекоресурсів України від 20.03.2001 № 111, зареєстровані у Мін’юсті України 11.04.2001 за № 334/5525

 

1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснені Управлінням радіаційної безпеки Держатомрегулювання України.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акту

Метою прийняття регуляторного акта є:

встановлення вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з виробництва джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ);

підвищення ефективності державного регулювання, якості здійснення діяльності з виробництва ДІВ, підвищення рівня радіаційного захисту персоналу та населення.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснювались один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з дня його повторного відстеження на підставі статистичних даних за результатами аналізу звітних документів ліцензіатів (з 15.02.2014 по 15.03.2014).

4. Тип відстеження: періодичне.

 

5. Методи одержання результатів відстеження

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом шляхом проведення аналізу ліцензійних документів та щорічних звітів з радіаційної безпеки ліцензіатів.

 

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних.

За результатами аналізу результатів відстеження статистичним методом встановлено, що:

-         загальна кількість суб’єктів, що здійснюють діяльність з виробництва ДІВ 20.

-         за результатами проведення оцінки ліцензійних документів та аналізу щорічних звітів ліцензіатів, що здійснюють діяльність з виробництва ДІВ, встановлено що положення регуляторного акта виконуються у повному обсязі;

-         запроваджені заходи, пов’язані з виконанням цього акта, забезпечують необхідний рівень радіаційної безпеки, відповідну якість обладнання, що виробляється, та радіаційний захист персоналу.

 

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

 

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:

розмір надходжень до загального фонду Державного бюджету України, пов'язаних з дією регуляторного акта, зростає в зв’язку з розширенням в Україні ринку виробництва ДІВ, зокрема рентгенівських установок медичного призначення.

кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – 20. Кількість суб’єктів діяльності зростає за рахунок налагодження новітніх виробництв, зокрема радіофармпрепаратів, приладів та установок, що комплектуються закритими ДІВ тощо.

Якісними показниками результативності регуляторного акта є

підвищення рівня радіаційної безпеки ДІВ та радіаційного захисту персоналу при виробництві ДІВ;

підвищення ефективності державного регулювання шляхом проведення перегляду регуляторного акта та внесення змін та доповнень відповідно до директив Євроатому, рекомендацій МАГАТЕ, з урахуванням найкращої міжнародної практики та досвіду застосування цього регуляторного акта.

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

 

Об’єктом регулювання регуляторного акта є безпека діяльності з виробництва ДІВ. Регуляторний акт відповідає встановленому чинними нормативно-правовими актами України рівню безпеки, сучасним досягненням науки і техніки, необхідному рівню системи управління якості.

Аналіз вигод і затрат реалізації регуляторного акта:

Субєкти

Вигоди

Затрати

суб’єкти діяльності в сфері використання ядерної енергії

 

оптимізація радіаційного захисту персоналу та населення при виробництві джерел іонізуючого випромінювання та підвищення культури безпеки в цій сфері

 

відсутні

орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки

підвищення ефективності ліцензування діяльності з виробництва ДІВ

 

відсутні

 

 

Реалізація регуляторного акта сприяє мінімізації можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання на персонал, пацієнтів (при виробництві ДІВ медичного призначення) та населення за рахунок удосконалення та впорядкування правил використання ДІВ при виробництві ДІВ.

 

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання України О. Макаровська

«_____»____________2014 р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux