Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта
“Технічний регламент щодо контейнерів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів”,
затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 939
1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта
Заходи з відстеження результативності акта здійсненні Управлінням безпеки поводження з РАВ та зняття з експлуатації Держатомрегулювання України.
2. Цілі прийняття регуляторного акта
Основною метою прийняття регуляторного акта є удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки в частині, що стосується поводження з радіоактивними відходами (далі – РАВ).
Метою прийняття акта є встановлення:
- загальних вимог щодо проектування, виробництва та експлуатації контейнерів, правил маркування і введення в обіг;
- процедур вибору модулів оцінки відповідності, здійснення і оформлення процедур підтвердження та(або) декларування відповідності.
Впровадження Технічного регламенту забезпечує введення в обіг контейнерів для зберігання та захоронення РАВ, застосування яких спеціалізованими підприємствами з поводження з РАВ та виробниками РАВ відповідатиме вимогам з радіаційної безпеки при поводженні з РАВ. Крім цього, застосування Технічного регламенту дозволить спростити процедури визнання результатів оцінки відповідності проведеної у країнах ЄС та митного оформлення відповідної продукції, підвищити конкурентоспроможність продукції вітчизняного виробництва, а також зменшити втручання з боку державних органів контролю у виробничу діяльність суб’єктів господарювання.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з відстеження здійснювались з 20.07.2011 по 20.08.2011
4. Тип відстеження: періодичне.
5. Методи одержання результатів відстеження
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом проведення відповідного аналізу статистичних даних про результати розгляду документів, які надаються суб’єктами діяльності для проведення оцінки відповідності контейнерів вимогам Технічного регламенту та узгодження технічних умов.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
Про результативність акта свідчить збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду наданих заявних документів щодо проведення оцінки відповідності контейнерів вимогам Технічного регламенту.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
- кількість опрацьованих звернень суб’єктів діяльності з метою проведення оцінки відповідності контейнерів та погодження технічних умов;
- кількість виданих сертифікатів на контейнери, зареєстрованих декларацій, погоджених технічних умов;
- відсоток прийнятих з першого розгляду заявних документів.
Якісними показниками є підвищення рівня радіаційної безпеки при поводженні з РАВ, шляхом впровадження продукції що відповідає вимогам ядерної та радіаційної безпеки.
Періодичне відстеження результативності акта здійснюється шляхом порівняння статистичних даних з розгляду заявних документів, отриманих з 01.01.2011 по 20.08.2011, зі статистичними даними повторного відстеження.
№ за /п | Методи одержання результатів відстеження | Повторне відстеження (з 06.11 по 06.12.2008) | Періодичне відстеження (з 20.07 по 20.08.2011) |
1 | Порівняння статистичних даних про результати розгляду заявних документів на проведення оцінки відповідності контейнерів за відповідні проміжки часу при повторному та періодичному відстеженні | Опрацьовано звернень з відповідними пакетами документів – 4. Зареєстровано декларацій – 0. Видано сертифікатів – 0. Погоджено технічних умов – 3. Потребувало уточнення інформації в ~ 85 % наданих пакетів документів | Опрацьовано звернень з відповідними пакетами документів – 11. Зареєстровано декларацій – 1. Видано сертифікатів – 5. Погоджено технічних умов – 5. Потребувало уточнення інформації у ~ 69 % наданих документів. |
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
Технічним регламентом встановлюється вичерпний перелік вимог щодо проектування, виробництва та експлуатації контейнерів, правил маркування і введення в обіг. Також Технічний регламент встановлює процедури вибору модулів оцінки відповідності, здійснення і оформлення процедур підтвердження та(або) декларування відповідності, що спрощує роботу виробників та постачальників продукції.
Застосування контейнерів, які відповідають вимогам Технічного регламенту, спеціалізованими підприємствами з поводження з РАВ та виробниками РАВ забезпечує дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки при поводженні з РАВ.
Перший заступник Голови – Головний
державний інспектор з ядерної та
радіаційної безпеки України М.Х. Гашев