Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 09 січня 2009 р.
Київ
Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта “Правила ліцензування підготовки персоналу для експлуатації ядерної установки"

 

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта

“Правила ліцензування підготовки персоналу для експлуатації ядерної установки",

затвердженого наказом Держатомрегулювання від 13.12.2004 № 186, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.01.2005 за № 2/10282

 

1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта

Заходи з відстеження результативності акта здійсненні Департаментом оцінки безпеки ядерних установок Держатомрегулювання.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акта

Регуляторний акт розроблений з метою заміни нормативно-правових актів "Ліцензійні вимоги до підготовки персоналу АЕС України"; та "Положення про ліцензування підготовки персоналу АЕС України", у зв’язку з необхідністю приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства України, зокрема:

- у зв’язку з прийняттям Закону України " Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" та постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2000 року № 1782 " Про затвердження Порядку ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії необхідно було процедуру ліцензування підготовки персоналу, як одного з окремих видів діяльності, що ліцензуються, привести у відповідність до діючого законодавства

- у зв'язку зі створенням Державного комітету ядерного регулювання України, були внесені істотні зміни щодо структури органа державного регулювання та функції його підрозділів;

- за час функціонування системи ліцензування персоналу АЕС з 1997 р. був накопичений значний досвід ліцензування персоналу, а також контролю за виконанням Ліцензіатом вимог і процедур ліцензійного процесу.

Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки в частині, що стосується ліцензування діяльності з підготовки персоналу для експлуатації ядерної установки. НПА визначає вимоги, умови і порядок видачі, внесення змін та переоформлення ліцензії на право підготовки персоналу для експлуатації ядерної установки.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з відстеження здійснювались з жовтня 2008 року по листопад 2008 року.

 

4. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом проведення відповідного аналізу статистичних даних з кількості заяв на отримання (переоформлення) ліцензії на підготовку персоналу для експлуатації ядерної установки, та кількості повернень ліцензіатам (експлуатуючим організаціям) заяв для отримання (переоформлення) ліцензій на доопрацювання.

 

5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Про результативність акта свідчить збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду наданих для отримання/продовження ліцензії документів.

 

6. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість прийнятих заяв на отримання ліцензій на підготовку персоналу для експлуатації ядерної установки.

Якісними показниками є збільшення (позитивний)/зменшення (негативний) відсотку прийнятих документів, наданих заявником без повернення їх на доопрацювання.

За період відстеження останній рік після введення в дію регуляторного акта (з січня 2005 року по листопад 2008 року) від заявників надійшла одна заява на отримання ліцензій на підготовку персоналу для експлуатації ЯУ (від ЕО "ДСП "Чорнобильська АЕС) при цьому заявні документи були прийняті для розгляду без зауважень, тоді як під час базового відстеження за аналогічний період дії попередніх НПА з ліцензування підготовки персоналу було два випадку з п’яті звернень ліцензіатів щодо отримання ліцензії, коли заявні документи мали зауваження, по яким заявники повинні були надати додаткову інформацію.

 

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Порівняння показників результативності регуляторного акта після введення його в дію з показниками базового відстеження свідчать про збільшення відсотку заявних документів, прийнятих без зауважень.

Впровадження регуляторного акта сприяє удосконаленню процесу підготовки персоналу для експлуатації ядерної установки, а також забезпеченню ядерної та радіаційної безпеки.

 

 

 

Заступник Голови С. Г. Божко

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux