Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта –
наказу Держатомрегулювання від 20.03.2001 № 111
«Про затвердження Умов та правил провадження діяльності з виробництва джерел іонізуючого випромінювання»,
зареєстрованого у Мін’юсті 11.04.2001 за № 334/5525
1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта
Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснені Управлінням безпеки радіаційних технологій Держатомрегулювання.
2. Цілі прийняття регуляторного акта
Метою прийняття регуляторного акта є:
встановлення умов та правил безпеки провадження діяльності з виробництва джерел іонізуючого випромінювання;
підвищення ефективності державного регулювання, якості здійснення діяльності з виробництва ДІВ, підвищення рівня радіаційного захисту персоналу та населення.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з періодичного відстеження результативності регуляторного акта здійснюються один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з дня його повторного відстеження на підставі статистичних даних за результатами аналізу звітних документів ліцензіатів (з 20.11.2008 по 20.12.2008).
4. Тип відстеження: періодичне.
5. Методи одержання результатів відстеження
Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом шляхом проведення аналізу ліцензійних документів з метою визначення кількості суб’єктів господарювання, які виготовляють ДІВ.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних.
За результатами аналізу результатів відстеження статистичним методом встановлено, що:
- загальна кількість суб’єктів, що здійснюють діяльність з виробництва ДІВ 19.
- за оцінками Держатомрегулювання прямі надходження до загального фонду Державного бюджету України складають 64600 грн. (Плата за одну ліцензію на виробництво ДІВ складає 3400 грн.).
- за результатами проведення оцінки ліцензійних документів та аналізу щорічних звітів ліцензіатів, що здійснюють діяльність з виробництва ДІВ, встановлено що виконання положень регуляторного акта можливе у повному обсязі, а
- запроваджені заходи, пов’язані з виконанням цього акта, забезпечують необхідний рівень радіаційної безпеки, відповідну якість обладнання, що виробляється, та радіаційний захист персоналу.
7.Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
розмір надходжень до загального фонду Державного бюджету України, пов'язаних з дією регуляторного акта, зростає в зв’язку з розширенням в Україні ринку виробництва ДІВ, зокрема рентгенівських установок медичного призначення.
кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – 19. Кількість суб’єктів діяльності зростатиме за рахунок виробників генеруючих пристроїв медичного призначення.
Якісними показниками результативності регуляторного акта є
підвищення рівня радіаційної безпеки ДІВ та радіаційного захисту персоналу при виробництві ДІВ;
підвищення ефективності державного регулювання шляхом проведення перегляду регуляторного акта та внесення змін та доповнень відповідно до директив Євроатому, рекомендацій МАГАТЕ, з урахуванням найкращої міжнародної практики та досвіду застосування цього регуляторного акта.
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
Об’єктом регулювання регуляторного акта є безпека діяльності з виробництва ДІВ. Регуляторний акт відповідає встановленому чинними нормативно-правовими актами України рівню безпеки, сучасним досягненням науки і техніки, необхідному рівню системи управління якості.
Реалізація регуляторного акта сприяє мінімізації можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання на персонал, пацієнтів (при виробництві ДІВ медичного призначення) та населення за рахунок удосконалення та впорядкування правил використання ДІВ при виробництві ДІВ.
Заступник Голови Держатомрегулювання О. Макаровська