Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акту
“Вимоги та умови безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з переробки уранових руд ”, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 27.05.2015 № 101, зареєстрований в Мін’юсті 12.06.2015 за № 700/27145.
1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту
Заходи з відстеження результативності акту здійсненні Управлінням радіаційної безпеки (УРБ) Держатомрегулювання.
2. Цілі прийняття регуляторного акту
Регуляторний акт спрямований на удосконалення нормативно-правової бази в сфері використання ядерної енергії, в частині регулювання провадження діяльності з переробки уранових руд, в тому числі в частині її припинення, підвищення рівня радіаційної безпеки під час провадження діяльності з переробки уранових руд, та визначення умов провадження діяльності з переробки уранових руд.
Мета регулювання досягається шляхом встановлення у регуляторному акті вимог та умов провадження діяльності з переробки уранових руд, переліку організаційно-технічних та інших спеціальних вимог, обов’язкових для виконання під час провадження діяльності з переробки уранових руд.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з відстеження здійснювались з 01.06.2015 по 01.07.2015.
4. Тип відстеження: базове.
5. Методи одержання результатів відстеження
Відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось статистичним методом шляхом аналізу заяв на отримання ліцензій з переробки уранових руд з урахуванням результатів державного нагляду за провадженням діяльності з переробки уранових руд.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
Результативність акту відстежувалась на основі аналізу наявності/відсутності систематичних порушень вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо забезпечення радіаційної безпеки під час провадження та припинення діяльності з переробки уранових руд, а також дотримання порядку надання ліцензіатами звітних матеріалів.
За результатами базового відстеження встановлено наступне:
на даний час кількість ліцензіатів на яких поширюватиметься дія акта – 2, один суб’єкт діяльності, який проваджує діяльність з переробки уранових руд та один суб’єкта діяльності, який проваджує діяльність з переробки уранових руд в частині її припинення.
За час проведення базового відстеження була 1 заява на внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності з переробки уранових руд в частині продовження терміну дії. По цій заяві було прийнято позитивне рішення.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Якісними показниками результативності регуляторного акта є:
недопущення провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії без відповідного дозвільного документу;
відсутність систематичних порушень з боку ліцензіатів вимог законодавства та норм і правил ядерної та радіаційної безпеки, щодо забезпечення радіаційної безпеки під час провадження діяльності з переробки уранових руд, а також дотримання порядку надання ліцензіатами звітних матеріалів.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
зменшення кількості повернутих за результатом попереднього розгляду органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки документів, поданих для отримання (внесення змін, переоформлення) ліцензій;
зменшення часу, необхідного ліцензіатам на підготовку документів.
Результати аналізу базового відстеження статистичним методом:
Термін базового відстеження | Кількість отриманих заяв на внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності з переробки уранових руд в частині продовження терміну дії | Кількість рішень про внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності з переробки уранових руд |
01.06.2015 по 01.07.2015 | 1 | 1 |
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
З прийняттям цього регуляторного акта:
реалізовано положення статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»;
знижено регуляторний тиск на суб’єктів діяльності шляхом систематизації вимог до забезпечення радіаційної безпеки та радіаційного захисту під час провадження діяльності з переробки уранових руд та її припинення;
підвищено ефективність функціонування системи державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, забезпечення радіаційного захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища під час провадження діяльності з переробки уранових руд та її припинення.
Голова Державної інспекції
ядерного регулювання України С. БОЖКО
«___» __________ 2015 р.