Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта -
Загальні вимоги до системи управління діяльністю
у сфері використання ядерної енергії, затвердженого наказом Державної інспекції ядерного регулювання України 19.12.2011 № 190, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2012 р. за № 17/20330
1. Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійснені Департаментом з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання України.
2. Цілі прийняття регуляторного акта
Цілями прийняття регуляторного акта є затвердження вимог з до системи управління діяльністю у сфері використання ядерної енергії.
Система управління створена на виконання цього нормативно правового акту повинна забезпечити виконання юридичними та фізичними особами, на яких він поширюється, вимог з ядерної та радіаційної безпеки.
Прийняття акта також направлене на виконання пункту 3 Плану заходів щодо забезпечення відкритості і доступності інформації, пов'язаної з використанням ядерної енергії, а також підвищення рівня культури ядерної безпеки в атомній енергетиці, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 736-р.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснено впродовж місяця після набрання ним чинності з 10 січня 2012 року по 10 лютого 2012 року.
4. Тип відстеження: базове.
5. Методи одержання результатів відстеження
Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося на підставі статистичних даних щодо кількості скарг та звернень суб’єктів діяльності щодо обґрунтованості вимог державних інспекторів, а також даних щодо виявлених інспекторами Держатомрегулювання України порушень вимог даного нормативно-правового акту.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних.
За результатами базового відстеження статистичним методом протягом 1 місяця після набрання чинності регуляторного акта встановлено наступне:
Термін базового відстеження | Кількість отриманих скарг/виявлених порушень | Сума надходжень до бюджету |
10.01.2012 - 10.02.2012 | 0/0 | 0,0 |
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Якісними показниками результативності регуляторного акта є:
- створення суб’єктами діяльності системи управління яка створює необхідні умови для виконання персоналом вимог з ядерної та радіаційної безпеки та сприяє підвищенню культури безпеки у ядерній галузі.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
- кількість скарг суб’єктів діяльності на дії посадових осіб Держатомрегулювання України в частині обґрунтованості вимог до системи управління;
- кількість порушень вимог даного нормативно-правового акту виявлених державними інспекторами Держатомрегулювання України;
станом на 10.02.2012р. таких скарг не надходило а порушень не було виявлено.
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
Прийняття цього акта забезпечить
- підвищення культури безпеки персоналу суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії;
- створення системи управління що сприяє постійному підвищенню якості та безпеки господарської діяльності;
- підвищення рівня радіаційної безпеки населення та навколишнього природного середовища.
Перший заступник Голови
Головний державний інспектор з
ядерної та радіаціної безпеки України М.Х.Гашев
Єсипенко Ю.М.
296 41 16