Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта
“Порядок видачі сертифікатів щодо безпечного перевезення радіоактивних матеріалів”,
затвердженого наказом Держатомрегулювання від 06.09. 2007 № 119, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2007 за № 1079/14346
1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акта
Заходи з відстеження результативності акта здійсненні Управлінням гарантій та безпеки перевезень Держатомрегулювання.
2. Цілі прийняття регуляторного акта
Регуляторний акт розроблений з метою заміни нормативно-правового акта (далі – НПА) “Порядок видачі сертифікатів про затвердження конструкцій упаковок і радіоактивних матеріалів, спеціальних умов та деяких перевезень”, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 07.04.2003 № 51, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.05.2003 р. за № 392/7713, у зв’язку з необхідністю приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства України, зокрема:
постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 № 1830 “Про затвердження Положення про Державний комітет ядерного регулювання України”;
Правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів (ПБПРМ-2006)”, затверджених наказом Держатомрегулювання від 30.08.2006 № 132, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.09.2006 за № 1056/12930;
Вимог до програм забезпечення якості при перевезенні радіоактивних матеріалів, затверджених наказом Держатомрегулювання від 25.07.2006, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.10.2006 за № 1092/12966;
Крім того, при розробці регуляторного акта врахований набутий спеціалістами Держатомрегулювання досвід регулювання діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.
Регуляторний акт спрямований на удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки в частині, що стосується перевезення радіоактивних матеріалів.
У НПА визначені вимоги до змісту заяви на отримання сертифікатів та до складу документів, які надаються до заяви, установлюється порядок їх розгляду, порядок перегляду сертифікатів та багатостороннього затвердження; чітко визначені випадки, коли документи, які додаються до заяви на отримання сертифікату, підлягають державній експертизі з ядерної та радіаційної безпеки.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з відстеження здійснювались з 20 вересня по 1 жовтня 2007 року.
4. Методи одержання результатів відстеження
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось шляхом проведення відповідного аналізу статистичних даних з кількості поданих заяв на отримання сертифікату, кількості повернень суб’єктам діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів заяв та документів для отримання сертифікатів на доопрацювання.
5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
Про результативність акта свідчить збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду наданих для отримання сертифіката документів.
6. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість суб’єктів діяльності, які будуть звертатися для одержання сертифікатів та кількість наданих сертифікатів.
Якісними показниками є збільшення (позитивний)/зменшення (негативний) відсотку прийнятих документів, наданих заявником для одержання сертифіката, без повернення їх на доопрацювання.
До введення в дію регуляторного акта аналіз заяв та документів, наданих для одержання сертифікатів, показав, що за 9 місяців 2007 року із 17 заявних документів, наданих для одержання сертифіката, 12 (близько 70%) було повернено заявникам на доопрацювання і тільки 5 було прийнято без зауважень.
7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
Очікується, що введення в дію регуляторного акта призведе до збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду заявних документів, до прискорення аналізу наданої інформації та одержання суб’єктами діяльності сертифікатів.
Заступник Голови М.Х. Гашев