Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта −
наказу Держатомрегулювання від 13.08.2015 № 148 «Про затвердження Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з виробництва ДІВ», зареєстрованого в Мінюсті України за № 1054/27499 від 03.09.2015
1. Виконавець заходів з відстеження
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Управлінням радіаційної безпеки Держатомрегулювання України.
2. Цілі прийняття акта
Ціллю прийняття регуляторного акту є впорядкування організаційно-правового механізму реалізації законодавства в сфері використання ядерної енергії, визначення вимог та умов безпечного провадження діяльності з виробництву джерел іонізуючого випромінювання.
Цим регуляторним актом також визнаний таким, що втратив чинність наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Про затвердження Умов та правил провадження діяльності з виробництва джерел іонізуючого випромінювання» від 20 березня 2001 року № 111, зареєстрований в Мінюсті України 11 квітня 2001 року за № 334/5525. Це пояснюється тим, що, Державна інспекція ядерного регулювання України є правонаступником функцій, що виконувались Міністерством екології та природних ресурсів України у 2001 році.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 30.07.2015 по 30.08.2015.
5. Методи одержання результатів відстеження
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
За результатами базового відстеження статистичним методом встановлено, що протягом місяця з 30.07.2015 по 30.08.2015 було отримано 2 заяви на внесення змін до ліцензії з виробництва ДІВ. З цієї кількості тільки 2 заяви стосуються ліцензування діяльності з використання прискорювачів електронів.
Результати аналізу базового відстеження статистичним методом:
Термін базового відстеження | Кількість отриманих заяв щодо ліцензування діяльності з виробництва ДІВ | Рівень поінформованості про набрання чинності новим НПА |
30.07.2015 по 30.08.2015. | 2 | 100% |
Аналіз результатів базового відстеження статистичним методом шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, які отримують ліцензії в Держатомрегулювання на провадження діяльності з виробництва ДІВ, свідчить що поінформованість ліцензіатів про набрання чинності новим НПА складає 100%.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є:
кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – 22 - кількість суб’єктів зростатиме за рахунок впровадження Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з виробництва ДІВ, гармонізованих з міжнародними нормами безпеки.
розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання, пов'язаними з виконанням вимог акта: суб'єкти господарювання будуть економити кошти шляхом використання регуляторного акта, що містить детальні спеціалізовані Вимоги та умови безпеки (ліцензійні умови) провадження діяльності з виробництва джерел іонізуючого випромінювання;
рівень поінформованості суб'єктів господарювання з основних положень акта: інформування здійснюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держатомрегулювання, письмових повідомлень зацікавлених установ та проведення “гарячої лінії”.
Якісними показниками результативності регуляторного акта є:
оптимізація радіаційного захисту персоналу та населення при виробництві джерел іонізуючого випромінювання;
визначення конкретних вимог та умов безпеки з виробництва ДІВ, дотримання яких дозволить суб’єктам діяльності гарантувати належний рівень радіаційного захисту персоналу та населення при здійсненні зазначеної діяльності.
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
З прийняттям цього регуляторного акта:
запроваджено заходи з оптимізації радіаційного захисту персоналу та населення при виробництві ДІВ;
визначено вимоги та умови (ліцензійні умови), дотримання яких забезпечить ефективне та безпечне впровадження в Україні сучасних радіаційних технологій;
поліпшено ефективність ліцензування діяльності з виробництва ДІВ.
Таблиця: Аналіз вигод і затрат реалізації регуляторного акта
Суб’єкти | Вигоди | Затрати |
суб’єкти діяльності в сфері використання ядерної енергії | оптимізація радіаційного захисту персоналу та населення при виробництві ДІВ та підвищення культури безпеки в цій сфері | відсутні |
орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки | підвищення ефективності ліцензування діяльності з виробництва ДІВ | відсутні |
Заступник Голови
Держатомрегулювання України Т.П. Кілочицька
«____»__________2015