Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 884 «Про затвердження Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів»
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 18 грудня 2019 р.
Київ
Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 884

Звіт про базове відстеження результативності

постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 884

«Про затвердження Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів»

 

1.Виконавець заходів з відстеження регуляторного акту

Заходи з відстеження результативності акту здійснені Управлінням безпеки поводження з радіоактивними відходами Державної інспекції ядерного регулювання України.

 

2. Цілі прийняття регуляторного акту

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 884 «Про затвердження Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів» затверджено нову редакцію Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів (далі – Технічний регламент). Нова редакція Технічного регламенту розроблена за результатами перегляду Технічного регламенту щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 939 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2012 р. № 1099) відповідно до статті 20 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Новий Технічний регламент набрав чинності 07 листопада 2019 року.

Метою регуляторного акту є підвищення рівня безпеки об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами та рівня захисту людини і навколишнього природного середовища від впливу іонізуючого випромінювання, а також приведення вимог Технічного регламенту до вимог законодавства України у сфері технічного регулювання.

У новій редакції Технічного регламенту деталізовано перелік та вимоги до документації, що подається заявником до органу для проведення оцінки відповідності, а також визначено вимоги до органів з оцінки відповідності. В зв’язку із втратою чинності Технічного регламенту модулів оцінки відповідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2003 № 1585, Технічний регламент щодо пакувальних комплектів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів доповнено переліком модулів оцінки відповідності, відповідно до яких проводиться оцінка відповідності пакувальних комплектів вимогам Технічного регламенту. Крім того, внесені зміни в частині посилання на актуальні назви нормативно-правових актів.

 

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з відстеження здійснювались з 25 вересня по 25 жовтня 2019 року.

 

4. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось шляхом проведення відповідного аналізу результатів розгляду документів, які надаються суб’єктами діяльності для отримання сертифікатів на пакувальні комплекти.

 

 

 

5. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Про результативність акту свідчить збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду наданих для отримання сертифікату документів.

 

6.Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількісними показниками результативності регуляторного акта буде:

- кількість суб’єктів господарювання, які отримають сертифікати відповідності на пакувальні комплекти;

- кількість сертифікатів відповідності, виданих суб’єктам господарювання органом з оцінки відповідності;

- кількість виявлених порушень у випадку використання несертифікованих пакувальних комплектів.

Якісними показниками буде збільшення (позитивний)/зменшення (негативний) відсотку прийнятих з першого розгляду заявних документів.

У зв’язку з прийняттям нового Технічного регламенту органи з оцінки відповідності повинні пройти процедури переакредитації та перепризначення.

 

7. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Очікується, що введення в дію регуляторного акту призведе до збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду заявних документів, до прискорення аналізу наданої інформації та одержання суб’єктами діяльності сертифікатів за рахунок спрощення процедури оцінки відповідності, узагальнення та уніфікації вимог до проектування, виробництва та експлуатації пакувальних комплектів.

 

 

Голова Григорій Плачков

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux