Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Звіти про відстеження результативності
від 15 грудня 2020 р.
Київ
Звіт про базове відстеження результативності наказу Держатомрегулювання від 04 серпня 2020 р. № 319 «Про затвердження Загальних вимог безпеки до улаштування та експлуатації обладнання й трубопроводів атомних станцій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 р. за № 955/35238

Звіт про базове відстеження результативності наказу Держатомрегулювання від від 04 серпня 2020 р. № 319 «Про затвердження Загальних вимог безпеки до улаштування та експлуатації обладнання й трубопроводів атомних станцій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 р. за № 955/35238


1. Виконавець заходів з відстеження 

Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Департаментом з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання.

2. Цілі прийняття акта

Основною ціллю прийняття регуляторного акта є забезпечення безпеки для населення та навколишнього природного середовища через удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки в частині будови та безпечної експлуатації обладнання й трубопроводів АС та гармонізація національного законодавства із європейською практикою, кращим міжнародним досвідом і рекомендаціями Міжнародного агентства з атомної енергії (далі – МАГАТЕ).

3. Строк виконання заходів з відстеження

Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 21.09.2020 по 21.10.2020.

4. Тип відстеження: базове.

5. Методи одержання результатів відстеження

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом, шляхом аналізу документів суб’єктів діяльності, які надаються до Держатомрегулювання та пов’язані з питаннями улаштування та експлуатації обладнання й трубопроводів атомних станцій.

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних

Кількість суб’єктів, на яких поширюватиметься дія акта – не обмежується. Під дію регулювання підпадають чотири АЕС, що експлуатуються в Україні, а також суб’єкти господарювання, які здійснюють або планують здійснювати діяльність з проєктування (конструювання), виготовлення, монтажу, експлуатації, ремонту, контролю та випробування обладнання й трубопроводів АС та елементів для них.

Про результативність акту свідчить кількість проведених Держатомрегулюванням реєстрацій обладнання й трубопроводів та збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду заявних документів.

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Кількісними показниками результативності регуляторного акта буде: кількість поданих на розгляд матеріалів (зокрема щодо проведення реєстрації обладнання, організації проведення атестації матеріалів та методів проведення зварювальних робіт, тощо). Якісними показниками буде збільшення (позитивний)/зменшення (негативний) відсотку прийнятих з першого розгляду заявних документів.

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

З прийняттям цього регуляторного акта забезпечено удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки ядерних установок в частині будови та безпечної експлуатації обладнання й трубопроводів атомних станцій та приведення національного законодавства у відповідність міжнародним нормам, шляхом:

 • деталізації та конкретизації регулюючих вимог в частині будови та безпеки під час експлуатації обладнання й трубопроводів атомних станцій, викладених у Загальних положеннях безпеки атомних станцій, затверджених наказом Державного комітету ядерного регулювання України від 19 листопада 2007 р. № 162, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 січня 2008 р. за № 56/14747 (зі змінами), та Загальних вимог до управління старінням елементів і конструкцій та довгострокової експлуатації енергоблоків атомних станцій, затверджених наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 13 квітня 2017 р. № 136, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 травня 2017 р. за № 578/30446;
 • гармонізації національних норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки з оновленими референтними рівнями WENRA для діючих реакторів «WENRA Safety Reference Levels for Existing Reactors» (2014) і міжнародними нормами безпеки МАГАТЕ.

Аналіз статистичного даних виявив збільшення відсотку прийнятих з першого розгляду заявних документів

  

 Голова – Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України 

Григорій ПЛАЧКОВ

 

«_____» ______________2020

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux