Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта Держатомрегулювання «Про затвердження вимог до системи управління діяльності в сфері безпечного перевезення радіоактивних матеріалів», затвердженого наказом Держатомрегулювання від 31.10.2023 № 564, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
27.12.2023 за № 2256/41312
1. Виконавець заходів з відстеження
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійсненні Департаментом безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ.
2. Цілі прийняття акта
Основними цілями прийняття регуляторного акту є удосконалення системи нормативно-правового регулювання ядерної та радіаційної безпеки у частині, що стосується перевезення радіоактивних матеріалів та приведення її у відповідність до вимог стандартів та рекомендацій Міжнародного агентства з атомної енергії.
Ціллю регулювання є забезпечення захисту персоналу, населення та довкілля від дії іонізуючого випромінювання під час провадження діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів та встановлення вимог до структури та змісту системи управління діяльності в сфері безпечного перевезення радіоактивних матеріалів, що охоплює всі види робіт, які виконуються в межах діяльності з перевезення РМ.
3. Строк виконання заходів з відстеження
Заходи з базового відстеження результативності регуляторного акта здійснювались протягом місяця з 27.12.2023 по 27.01.2024.
4. Тип відстеження: базове.
5. Методи одержання результатів відстеження
Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося статистичним методом, шляхом аналізу заяв на отримання/внесення змін до ліцензій та отримання/перегляд сертифікатів про затвердження у разі перевезення радіоактивних матеріалів, протягом місяця з 27.12.2023 по 27.01.2024.
6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання даних
Кількість суб’єктів, на яких поширюватиметься дія акта – не обмежується. Під дію регулювання підпадають суб’єкти господарювання, які здійснюють або планують здійснювати діяльність з перевезення радіоактивних матеріалів.
Про результативність акту свідчить відсутність порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при перевезеннях радіоактивних матеріалів, мінімізація негативного впливу на персонал, населення та навколишнє діяльності.
Протягом звітного місяця в Держатомрегулюванні було розглянуто 1 заяву на видачу сертифікату про затвердження спеціальних умов перевезення радіоактивних матеріалів. Заяв на отримання/внесення змін до ліцензії не надходило.
Порушення законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки відсутні.
7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
Кількісними показниками результативності регуляторного акта є кількість порушень законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.
Якісними показниками буде відсутність (позитивний)/наявність (негативний) порушень законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з перевезення радіоактивних матеріалів.
8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
Реалізація акта матиме позитивний вплив на позицію України, як країни-члена МАГАТЕ, у міжнародних рейтингах та виконання міжнародних зобов’язань.
Базове відстеження результативності регуляторного акта свідчить про досягнення цілі регулювання. Ступінь досягнення цілі – позитивний.
Голова – Головний державний інспектор
з ядерної та радіаційної безпеки України Олег КОРІКОВ