Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 08 липня 2011 р.
Київ
ПЗ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

«Деякі питання звільнення діяльності по використанню джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування»

 

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта

Цей проект розроблено на виконання статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» (з внесеними змінами Законом України від 11.02.2010  № 1874‑VI).

Проектом затверджуються критерії звільнення діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування (далі – Критерії) та вносяться зміни і визнаються такими, що втратили чинність, деякі акти Кабінету Міністрів України.

Цей проект враховує рекомендації МАГАТЕ, міжнародний досвід та найкращу практику ліцензування діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.

Впровадження проекту дозволить оптимізувати процедуру звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ шляхом застосування чітких критеріїв звільнення.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Критерії розроблені з метою реалізації одного з основних принципів дозвільної діяльності в сфері використання ядерної енергії – забезпечення диференційованого підходу до різних видів діяльності та джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням потенційної ядерної та радіаційної небезпеки, пов'язаної з ними

Досягнення цієї мети можливе шляхом встановлення критеріїв звільнення від ліцензування діяльності по використанню ДІВ та приведення у відповідність до законодавства деяких актів Кабінету Міністрів України.

 

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання є вимоги законодавства до безпеки провадження діяльності з використання ДІВ.

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти: Закон України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»; Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» постанова Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 №  912 «Про затвердження Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування»; постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 № 1718 «Деякі питання державного регулювання діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання».

Проект не стосується прав та обов’язків громадян.

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів.

Проект не потребує погодження з Головою КРУ в зв’язку з тим, що не передбачає використання бюджетних коштів, інших фінансових ресурсів держави та державного майна.

 

5. Позиція заінтересованих органів

Проект підлягає узгодженню з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерство юстиції України (для отримання висновку правової експертизи проекту).

 

6. Регіональний аспект

Проект не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

 

7. Запобігання корупції

Проект не містить корупціогенних чинників, що можуть призвести до вчинення правопорушень та надається Урядовому уповноваженому з питань антикорупційної політики для проведення антикорупційної експертизи.

 

8. Громадське обговорення

Проект розміщено на офіційному веб-сайті Державного комітету ядерного регулювання України та на урядовому веб-сайті «Громадське суспільство і влада» для громадського обговорення.

 

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

 

10. Прогноз результатів

Впровадження цього проекту дозволить:

реалізувати положення статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»;

зменшити регуляторний тиск на суб’єктів діяльності з використання ДІВ низьким рівнем потенційної небезпеки;

поліпшити безпеку ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки шляхом підвищення ефективності державного регулювання за рахунок економії часу та ресурсів на ліцензуванні діяльності по використанню ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки.

 

Заступник Голови Держатомрегулювання України О. Макаровська

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux