Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Проєкти нормативно-правових актів
від 16 березня 2017 р.
Київ
Проект спільного наказу Держатомрегулювання та МОЗ «Про затвердження Правил радіаційної безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання в брахітерапії»

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення для громадського обговорення проекту спільного наказу Держатомрегулювання та МОЗ

«Про затвердження Правил радіаційної безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання в брахітерапії»

 

Пунктом 188 Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року № 847-р, відповідно до статті 342 та додатку XXVII до Угоди передбачено імплементацію Директиви Ради 2013/59/Євратом, яка встановлює основні стандарти безпеки для захисту від небезпеки, що виникає від іонізуючого випромінювання та припиняє дію Директив 89/816/Євратом, 90/641/Євратом, 96/29/Євратом, 97/43Євратом та 2003/122Євратом.

Законодавство України в сфері використання ядерної енергії в цілому відповідає вимогам Директиви, проте існують розбіжності в окремих напрямах державного регулювання в сфері використання ядерної енергії, зокрема в регулюванні безпеки джерел іонізуючого випромінювання, що використовуються для медичного опромінення в брахітерапії.

Оскільки, норми, що встановлюються у Правилах радіаційної безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання у брахітерапії (далі - Правила), стосуються компетенції Держамторегулювання та МОЗ, ці Правила підлягають затвердженню спільним наказом Держатомрегулювання та МОЗ.

Метою проекту наказу є забезпечення радіаційного захисту медичного персоналу та пацієнтів та безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання при проведенні процедур брахітерапії.

Завданням проекту Правил передбачається:

- встановлення вимог безпеки поводження з ДІВ у брахітерапії, заснованих на положеннях Директиви Ради 2013/59/Євратом від 5 грудня 2013 року, яка встановлює основні стандарти безпеки для захисту від небезпеки, що виникає від іонізуючого випромінювання;

- забезпечення диференційованого підходу до встановлення норм та правил з радіаційної безпеки провадження діяльності з використання ДІВ у брахітерапії (високих, середніх та низьких потужностей дози);

- врахування положень міжнародних норм безпеки, зокрема документів МАГАТЕ та МКРЗ: «Radiation Protection and Safety of Radiation Sources: International Basic Safety Standards». GSR Part 3; «Radiation Protection and Safety in Medical Uses of Ionizing Radiation», Draft Safety Guide DS 399; ICRP Publication 103. The 2007 Recommendations of the International Commission on Radiological protection; ICRP Publication 97. Prevention receiving high dose during brachytherapy; ICRP Publication 97. Prevention of High-Dose-Rate Brachytherapy Accidents; IAEA Publication STI/PUB/1296. Setting up a Radiotherapy Programme: Clinical, Medical Physics, Radiation Protection and Safety Aspects.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 16 квітня 2017 року за адресою: 01011 м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; тел. 277 12 08, або на електронну пошту: [email protected]. Контактна особа: Богуславська Олександра Ігорівна – завідувач сектору радіаційного захисту пацієнтів Управління радіаційної безпеки Держатомрегулювання.

 

Проект спільного наказу Державної інспекції ядерного регулювання України та Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Правил радіаційної безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання в брахітерапії»


Пояснювальна записка


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux