ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення для громадського обговорення проекту
постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін до критеріїв, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування»
В Україні, як і в інших країнах світу, нові радіаційні технології запроваджуються у різних сферах народного господарства (промисловість, наукові дослідження та медицина). Зокрема, протягом останніх років в Україні активно впроваджуються пристрої для візуалізації (контролю), що генерують рентгенівське випромінювання (рівнеміри, товщиноміри та інші пристрої для виявлення чужорідних тіл) у технологічних процесах харчової промисловості, косметології, побутової хімії тощо.
Ці пристрої, за своїми радіаційними характеристиками мають низький рівень потенційної небезпеки, працюють в автоматичному режимі (без залучення персоналу) і не можуть призвести до радіаційних аварій у разі їх використання у штатному режимі. Тому, проектом пропонується встановити критерій звільнення від ліцензування діяльності з використання такого типу рентгенівських пристроїв.
Цей проект розроблено відповідно до вимог статті 5 та статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» (з внесеними змінами Законом України від 11.02.2010 № 1874‑VI).
Проект враховує рекомендації МАГАТЕ, міжнародний досвід та найкращу практику ліцензування діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ).
Впровадження цього проекту дозволить:
реалізувати положення статті 5 та статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»;
зменшити регуляторний тиск на суб’єктів діяльності, які використовують ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки;
поліпшити безпеку ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки шляхом підвищення ефективності державного регулювання за рахунок економії часу та ресурсів, що витрачався на ліцензуванні діяльності по використанню ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки.
Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 01 листопада 2016 року за адресою: 01011 м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; тел. 254-35-13, або на електронну пошту Держатомрегулювання: [email protected]. Контактна особа: Тріпайло Р.Ф., заступник начальника Управління радіаційної безпеки.
Пояснювальна записка до проекту постанови Кабінету Міністрів України