Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 28 травня 2010 р.
Київ
проект постанови

 

Проект

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

ПОСТАНОВА

 

від

 

Київ

 

 

Деякі питання звільнення діяльності по використанню

джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування

 

 

Відповідно до статті 7 Закону України “Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Критерії звільнення діяльності по використанню джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування (додаються).

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 р. №  912 «Про затвердження Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування» (Офіційний вісник України, 2002, N 27, ст. 1276);

постанову Кабінету Міністрів України від 21 січня 2005 р. № 74 «Про доповнення переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування» (Офіційний вісник України, 2005, № 4, ст.211);

постанову Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2006 р. № 1382 «Про внесення змін до переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування» (Офіційний вісник України, 2006, № 40, ст. 2686).

 

3. У Порядок державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 № 1718 «Деякі питання державного регулювання діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання» (Офіційний вісник України, 2000, № 47, ст. 2034) внести такі зміни:

четвертий абзац пункту 28 викласти в такій редакції: «ДІВ, що використовуються військовими формуваннями та установами в цілях, повязаних з провадженням військової діяльності».

додаток 3 викласти в редакції, що додається.

 

4. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування, крім пункту 2, що набирає чинності через два роки з дня опублікування цієї постанови

 

Прем'єр-міністр України
М. АЗАРОВ

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від _______ N _________ 

 

КРИТЕРІЇ

звільнення від ліцензування діяльності по використанню

джерел іонізуючого випромінювання

 

1. Ці критерії встановлюються з метою звільнення від ліцензування діяльності по використанню джерел іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ).

2. Діяльність по використанню закритих ДІВ звільняється від ліцензування за наявності однієї з таких умов:

активність радіонуклідів, що використовуються на робочому місці за нормальних умов експлуатації та в аварійних умовах, не перевищує 15 рівнів звільнення від регулюючого контролю, вказаних у додатку 3 до Порядку державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 № 1718 «Деякі питання державного регулювання діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання» (Офіційний вісник України, 2000, № 47, ст. 2034);

радіонуклід належать до п’ятої категорії, визначеної у додатку 2 до Технічного регламенту закритих джерел іонізуючого випромінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 № 1382 (Офіційний вісник України, 2007, N 93, ст. 3408).

3. Діяльність по використанню не радіонуклідних установок та пристроїв, які генерують іонізуюче випромінювання, звільняється від ліцензування за таких умов:

3.1. Для дентальних рентгенівських апаратів у разі не перевищення 20 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози[1] (або потужності еквівалента направленої дози) на відстані 0,1 метра від фокусної точки у всіх напрямках, крім напрямку цільового опромінення.

3.2. Для діагностичних рентгенівських апаратів у разі не перевищення 10 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози (або потужності еквівалента направленої дози) на відстані 0,1 метра від фокусної точки у всіх напрямках, крім напрямку цільового опромінення.

3.3. Для рентгенівських апаратів, призначених для рентгеноструктурного аналізу, у разі не перевищення 20 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози випромінювання на відстані 0,1 метра від доступної поверхні апарату (у разі відсутності персоналу у приміщенні для використання ДІВ), або 5 мкЗв/год цієї потужності над фоновим значенням (у разі перебування персоналу у приміщенні для використання ДІВ) та не перевищення прискорювальної напруги 85 кВ.

3.4. Для не радіонуклідних установок та пристроїв з не використовуваним рентгенівським випромінюванням у разі не перевищення максимальної енергії випромінювання 50 кеВ та 1 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози (або потужності еквівалента направленої дози) випромінювання на відстані 0,1 метра від доступної поверхні ДІВ.

3.5. Для мамографічних рентгенівських апаратів у разі не перевищення 20 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози (або потужності еквівалента направленої дози) на відстані 0,1 метра від фокусної точки у всіх напрямках, крім напрямку цільового опромінення.

4. Від ліцензування не звільняється діяльність по використанню ДІВ:

у відкритому вигляді (в тому числі радіофармпрепаратів);

для проведення терапевтичних процедур;

для проведення діагностичних процедур з використанням комп’ютерних томографів, ангеографів, рентгенівських апаратів з режимом «скопії»;

не радіонуклідних установок та пристроїв, що створюють випромінювання, відмінне від рентгенівського;

при виконанні робіт з технічного обслуговування, зарядження-перезарядження, перетарювання, ремонту, налагоджування, проведення випробовувань з метою визначення технічних характеристик та перевірки на герметичність, введення та виведення з експлуатації установок, що містять ДІВ; монтажу та демонтажу ДІВ.

________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



[1] Амбієнтний еквівалент дози Н*(d) – еквівалент дози, що був би створений в кулі діаметром 30 см з тканиноеквівалентного матеріалу щільністю 1 г/см3 на глибині 10 мм від поверхні по радіусу, паралельному напряму випромінювання, але протилежно йому направленому, в полі випромінювання, ідентичному що розглядається по складу, флюенсу і енергетичному розподілу, але мононаправленому і однорідному. Потужність амбієнтного еквіваленту дози H*(d) - відношення приросту амбієнтного еквіваленту дози dН*(d) за інтервал часу dt до величини цього інтервалу.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux