Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 28 травня 2010 р.
Київ
проект постанови

 

Проект

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 

ПОСТАНОВА

 

від № 

 

Київ

 

Про затвердження критеріїв звільнення діяльності 

по використанню джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування і внесення змін, визнання такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету Міністрів України 

 

Відповідно до статті 7  Закону України “Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Критерії звільнення діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування (додається). 

2. Визнати такими, що втратили чинність: 

постанову Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 р. №  912 « Про затвердження Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування» (Офіційний вісник України, 2002, N 27, ст. 1276);

 постанову Кабінету Міністрів України від 21 січня 2005 р. № 74 «Про доповнення переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування» (Офіційний вісник України, 2005, № 4, ст.211);

 постанову Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2006 р. № 1382 «Про внесення змін до переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування» (Офіційний вісник України, 2006, № 40, ст. 2686).

 

3. У Порядок державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 № 1718 «Деякі питання державного регулювання діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання» (Офіційний вісник України, 2000, № 47, ст. 2034) внести такі зміни:

останній абзац пункту 28 викласти в такій редакції: «ДІВ, які належать Збройним Силам і використовуються ними в цілях, пов'язаних з провадженням військової діяльності»;

додаток 3 викласти в редакції, що додається.

 

6. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування, крім пункту 2, що набирає чинності через шість місяців з дня опублікування цієї постанови 

 

 Прем'єр-міністр України
М. АЗАРОВ 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від _______ N _________ 

 

КРИТЕРІЇ  

звільнення від ліцензування діяльності по використанню

джерел іонізуючого  випромінювання 

 

 1. Ці критерії встановлюються  з метою звільнення від ліцензування діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ).

  2. Діяльність по використанню закритих радіонуклідних ДІВ звільняється від ліцензування за таких умов:

   активність радіонуклідів, що використовуються на робочому місці за нормальних умов експлуатації та в аварійних умовах, не перевищує 15 рівнів звільнення від регулюючого контролю, вказаних у додатку 3 до Порядку державної реєстрації джерел іонізуючого випромінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 № 1718 «Деякі питання державного регулювання діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання» (Офіційний вісник України, 2000, № 47, ст. 2034), або;

 радіонуклідні ДІВ належать до п’ятої категорії за рівнем потенційної небезпеки, визначеної у додатку 2 до Технічного регламенту закритих ДІВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 № 1382 (Офіційний вісник України, 2007, N 93, ст. 3408). 

 4. Діяльність по використанню нерадіонуклідних ДІВ звільняється від ліцензування за таких умов:

4.1. Для дентальних рентгенівських апаратів у разі не перевищення 20 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози[1] (або потужності еквівалента направленої дози) на відстані 0,1 метра від фокусної точки у всіх напрямках, крім напрямку цільового опромінення.

4.2. Для діагностичних рентгенівських апаратів у разі не перевищення 10 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози (або потужності еквівалента направленої дози) на відстані 0,1 метра від фокусної точки у всіх напрямках, крім напрямку цільового опромінення.

4.3. Для генеруючих пристроїв з рентгеноструктурного аналізу у разі не перевищення 20 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози випромінювання на відстані 0,1 метра від доступної поверхні генеруючого пристрою (у разі відсутності персоналу у приміщенні для використання ДІВ), або 5 мкЗв/год цієї потужності над фоновим значенням (у разі перебування персоналу у приміщенні для використання ДІВ) та не перевищення прискорювальної напруги 85 кВ.  

4.4. Для нерадіонуклідних ДІВ промислового та наукового призначення, укомплектованих електронними лампами чи електронно-променевими трубками, у разі не перевищення максимальної енергії випромінювання 50 кеВ та 1 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози (або потужності еквівалента направленої дози) випромінювання на відстані 0,1 метра від доступної поверхні генеруючого пристрою. 

4.5. Для мамографічних рентгенівських апаратів у разі не перевищення 20 мкЗв/год потужності амбієнтного еквівалента дози (або потужності еквівалента направленої дози) на відстані 0,1 метра  від фокусної точки у всіх напрямках, крім напрямку цільового опромінення. 

5. Діяльність по використанню ДІВ не звільняється від ліцензування у разі: 

виробництва будь-яких ДІВ; 

використання ДІВ у відкритому вигляді (в тому числі радіофармпрепаратів);

використання ДІВ для терапевтичних процедур у медицині;

використання комп’ютерних томографів, ангеографів,  рентгенівських апаратів з режимом «скопії» та нерадіонуклідних ДІВ, що випромінюють інше, відмінне від рентгенівського, випромінювання;

виконання інших робіт, що належать до діяльності з використання ДІВ згідно статті 1 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії», крім експлуатації.

________________________________

 

 

 

 

 

 



[1] Амбієнтний еквівалент дози Н*(d) – еквівалент дози, що був би створений в кулі діаметром 30 см з тканиноеквівалентного матеріалу щільністю 1 г/см3 на глибині 10 мм від поверхні по радіусу, паралельному напряму випромінювання, але протилежно йому направленому, в полі випромінювання, ідентичному що розглядається по складу, флюенсу і енергетичному розподілу, але мононаправленому і однорідному. Потужність амбієнтного еквіваленту дози H*(d) - відношення приросту амбієнтного еквіваленту дози dН*(d) за інтервал часу dt до величини цього інтервалу.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux