Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 10 квітня 2015 р.
Київ
проект НПА

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державної інспекції

ядерного регулювання України ____________ 2015 № _____

 

 

 

Перелік документів і відомостей,

необхідних для здійснення радіологічного контролю на державному кордоні України

 

I. Загальні положення

Цей Перелік визначає документи та відомості, необхідні для здійснення радіологічного контролю на державному кордоні України (у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць), під час імпорту, експорту та транзиту вантажів, які містять небезпечні речовини 7 класу (радіоактивні матеріали), імпорту та експорту вантажів (багажу), які містять промислову та продовольчу сировину, продукцію тощо, щодо яких в Україні унормовано допустимий вміст радіонуклідів, та під час перетину державного кордону фізичними особами.

 

1.2. Цей Перелік є обов’язковим для виконання Державною екологічною інспекцією України, суб’єктами діяльності у сфері використання ядерної енергії та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють перевезення вантажів, які містять промислову та продовольчу сировину, продукцію тощо, щодо яких в Україні унормовано допустимий вміст радіонуклідів, а саме:

брухт чорних, кольорових та інших металів та металокераміку;

будівельні матеріали, мінеральну будівельну сировину та продукцію з неї;

продукцію лісового господарства, культурно-побутового і господарського призначення з деревини;

продовольчу сировину, харчові продукти та питну воду;

сировину для виробництва картонно-паперової продукції та готової картонно-паперової продукції.

 

1.3. Цей Перелік рекомендований для фізичних осіб, які перетинають державний кордон України.

 

ІІ. Перелік документів дозвільного характеру необхідних для здійснення радіологічного контролю на державному кордоні України під час імпорту, експорту та транзиту небезпечних вантажів, які містять радіоактивні матеріали.

 

2.1. Дозвіл на здійснення міжнародних перевезень радіоактивних матеріалів, виданий Держатомрегулювання, за формою, визначеною наказом Державного комітету ядерного регулювання від 17 грудня 2008 року № 198 «Про затвердження форми дозволу на здійснення міжнародних перевезень радіоактивних матеріалів та форми заяви про видачу дозволу на перевезення радіоактивних матеріалів», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 09 січня 2009 року за № 3/16019. Наявність у суб’єкта діяльності у сфері використання ядерної енергії дозволу на здійснення міжнародних перевезень радіоактивних матеріалів є підставою для проведення тільки першого рівня радіологічного контролю (експрес-контролю), передбаченого Положенням про екологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зоні діяльності регіональних митниць і митниць», затвердженим наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України № 204 від 08 вересня 1999 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 листопада 1999 року за № 787/4080.

 

2.3. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, виданий установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби та затверджений відповідним головним державним санітарним лікарем, за формою, визначеною Порядком проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України 09 жовтня 2000 року № 247, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 січня 2001 року за № 4/5195.

 

ІІІ. Перелік документів необхідних для здійснення радіологічного контролю під час експорту вантажів (багажу), які містять промислову та продовольчу сировину, продукцію тощо, щодо яких в Україні унормовано допустимий вміст радіонуклідів

 

3.1. Протокол радіаційного контролю транспортного засобу та вантажу, який містить брухт чорних, кольорових та інших металів, виданий за формою, визначеною Державними санітарно-екологічні правилами і нормами з радіаційної безпеки при проведенні операцій з металобрухтом, затвердженими постановою Головного Державного санітарного лікаря України від 17 січня 2002 року № 145 та наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 27 лютого 2002 року № 89 (ДСЕПіН 6.6.1.-079/211.3.9.001-02).

3.2. Протокол радіаційного обстеження експортних партій брухту чорних, кольорових, інших металів та металокераміки, виданий за формою, визначеною Порядком здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами Державної екологічної інспекції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 1998 року № 999.

3.3. Паспорт радіаційної якості сировини i будівельного матеріалу та Радіаційний сертифікат, видані за формами, визначеними Державними будівельними нормами України «Система норм та правил зниження iонiзуючих випромiнювань природних радiонуклiдiв в будiвництвi. Типовi документи», затвердженими наказом Державного комiтету України у справах мiстобудування i архiтектури України  вiд 24 липня 1997 року №  124 (ДБН В.1.4-0.02-97).

3.4. Протокол радіаційного дослідження деревини та продукції з деревини, виданий за формою, визначеною Державним гігієнічним нормативом «Гігієнічний норматив питомої активності радіонуклідів Cs137 та Sr90 у деревині та продукції з деревини», затвердженим наказом МОЗ України від 31 жовтня 2005 року № 573, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 листопада 2005 року за № 1384/11664.

3.5. Протокол досліджень проб харчових продуктів на вміст радіонуклідів, виданий за формою, визначеною Державним гігієнічним нормативом «Допустимі рівні вмісту радіонуклідів Cs137 і Sr90 у продуктах харчування та питній воді», затвердженим наказом МОЗ України 03 травня 2006 року № 256, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 липня 2006 року за № 845/12719.

3.6. Радіаційний паспорт контролю картонно-паперової продукції, виданий за формою, визначеною Положенням з радіаційного контролю картонно-паперової продукції», затвердженим наказом Державної акціонерної компанії «Укрресурси» від 04 жовтня 1995 року № 81, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 жовтня 1995 року за № 392/928.

 

ІV. Відомості необхідні для здійснення радіологічного контролю під час імпорту вантажів (багажу), які містять промислову сировину, продукцію тощо), які містять промислову та продовольчу сировину, продукцію тощо, щодо яких в Україні унормовано допустимий вміст радіонуклідів

 

4.1. Допустимий вміст радіонуклідів у брухті чорних, кольорових та інших металів, унормований ДСЕПіН 6.6.1.-079/211.3.9.001-02.

4.2. Допустимі рівні вмісту радіонуклідів у будівельних матеріалах, мінеральній будівельній сировини та продукції, унормовані Державними гігієнічними нормативами «Норми радіаційної безпеки України» (ДГН 6.6.1.-6.5.001-98).

4.3. Допустимі рівні вмісту радіонуклідів у деревині та продукції із деревини, унормовані Гігієнічним нормативом питомої активності радіонуклідів Cs137 та Sr90 у деревині та продукції з деревини, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 жовтня 2005 року № 573, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 листопада 2005 року за № 1384/11664.

4.4. Допустимі рівні вмісту радіонуклідів у харчових продуктах та питній воді, унормовані Державним гігієнічним нормативом «Допустимі рівні вмісту радіонуклідів Cs137 і Sr90 у продуктах харчування та питній воді», затвердженим наказом МОЗ України 03 травня 2006 року № 256, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 липня 2006 року за № 845/12719.

4.5. Допустимі рівні вмісту радіонуклідів у сировини та готовій картонно-паперовій продукції, унормовані Положенням з радіаційного контролю картонно-паперової продукції, затвердженим наказом Державної акціонерної компанії «Укрресурси» від 04 жовтня 1995 року № 81, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 жовтня 1995 року за № 392/928.

 

V. Документи та відомості необхідні для проведення радіологічного контролю фізичних осіб

 

Довідкадовільній формі), видана фізичній особі радіологічним відділенням медичної установи, що підтверджує факт діагностики або лікування радіофармацевтичними препаратами, проведення операції з встановлення кардіостимулючих апаратів або інших терапевтичних чи діагностичних процедур із застосуванням джерел іонізуючого випромінювання.

Рівень потужності дози гамма-випромінювання на відстані 1 м від пацієнта на виході з радіологічного відділення медичної установи в Україні визначено Державними санітарними правилами «Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України 02 лютого 2005 року № 54, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 травня 2005 року за № 552/10832.

 

Начальник Управління

радіаційної безпеки

державний інспектор В.Ф. Рязанцев

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux