Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Повідомлення про оприлюднення
Есипенко Ю.М., від 10 жовтня 2011 р.
Київ
проект наказу “Про затвердження загальних вимог до системи управління діяльністю у сфері використання ядерної енергії”

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту наказу Держатомрегулювання України

«Про затвердження загальних вимог до системи управління діяльністю у сфері використання ядерної енергії».

 

Цей проект розроблено на виконання статті 24 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та пункту 3 Розпорядженням Кабінету міністрів України від 03.08.2011 №736-р «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення відкритості і доступності інформації, пов'язаної з використанням ядерної енергії, а також підвищення рівня культури ядерної безпеки в атомній енергетиці», відповідно до Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 403/2011.

Розроблення проекту пов'язано із необхідністю підвищення ефективності державного регулювання у сфері використання ядерної енергії.

Порядок розроблено з врахуванням вимог нормативно-правових актів України у сфері використання ядерної енергії.

Впровадження вимог до системи управління у сфері використання ядерної енергії забезпечить:

виділення суб’єктами діяльності ресурсів на формування та підтримку культури безпеки;

впровадження в системах управління суб’єктів діяльності задокументованих процесів планування діяльності, контролю її результативності та постійного поліпшення;

запровадження контролю процесів, що впливають на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на всіх етапах виробництва продукції (проектуванні, закупівлі матеріалів та послуг, вхідному контролі, виробництві, вихідному контролі).

Вимоги до системи управління побудовані з урахуванням підходів до вдосконалення та підвищення ефективності запропонованих в ДСТУ ISO 9001-2008 – це так званий цикл Демінга. Економічні переваги впровадження такого підходу в практичну діяльність неодноразово доведені прикладом провідних компаній у будь-якій галузі господарської діяльності. Впровадження даного підходу сприятиме підвищенню якості продукції та ефективності національної економіки у сфері використання ядерної енергії.

Вимоги до системи управління оптимізовані з врахування міжнародного досвіду регулювання цього питання, враховують рекомендації МАГАТЕ викладені в нормах з безпеки серій SF-1 «Основополагающие принципы безопасности», та GS-R-3 «Вимоги з безпеки. Система управлення для установок та діяльності».

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 15 листопада 2011 року за адресою: 01011 м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; тел. 296-41-16, або на електронну пошту Держатомрегулювання: yesypenko@inspect.snrc.gov.ua.

Регуляторний акт, аналіз регуляторного впливу, пояснювальну записку розміщено на веб-сайті Держатомрегулювання у розділіНормативні акти”, підрозділіРегуляторні акти Держатомрегулювання”,  Проекти регуляторних актів.

Копії зауважень та пропозицій просимо також надсилати на електронну адресу Держпідприємництва України: [email protected]

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux