Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Повідомлення про оприлюднення
від 08 квітня 2015 р.
Київ
Проект наказу Держатомрегулювання «Про внесення змін до Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (НП 306.5.04/2.059-2002)»

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проекту наказу Держатомрегулювання «Про внесення змін до Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів

(НП 306.5.04/2.059-2002)»

 

З метою приведення нормативно-правового акта у відповідність до чинного законодавства України, відповідно до статті 14 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами» та пункту 4 Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  № 363 від 20.08.2014, Держатомрегулюванням розроблено проект наказу «Про внесення змін до Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (НП 306.5.04/2.059-2002)», затвердженого наказом Держатомрегулювання від 11.02.2003 за № 27 і зареєстрованого в Мінюсті 25.02.2003 за № 160/7481.

 

Відповідно до статті 14 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами», державна інвентаризація радіоактивних відходів (далі – РАВ) є основним засобом ведення Державного обліку РАВ, що здійснюється з метою уникнення неконтрольованого накопичення РАВ та забезпечення оперативного контролю за місцезнаходженням і переміщенням РАВ, умовами їх зберігання та захоронення.

 

Державна інвентаризація проводиться з метою виявлення РАВ, контролю за їх накопиченням і переміщенням, забезпеченням своєчасної передачі РАВ спеціалізованим підприємствам з поводження з РАВ, планування потужностей сховищ для зберігання та захоронення РАВ, а також для забезпечення постійного поновлення та своєчасного внесення змін до Державного реєстру РАВ, Державного кадастру сховищ та місць тимчасового зберігання РАВ.

 

Згідно із Законом України «Про поводження з радіоактивними відходами», порядок проведення державних інвентаризацій РАВ встановлюється органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки - Держатомрегулювання. Діючим НПА «Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів» (НП 306.5.04/2.059-2002) встановлено відповідний порядок.

 

З часу остатнього внесення змін до вказаного НПА відбулися деякі організаційні зміни у системі органів управління та регулювання у сфері використання ядерної енергії та поводження з РАВ, накопичено досвід проведення попередніх інвентаризацій, прийнято ряд законодавчих актів щодо створення та функціонування Державного фонду поводження з РАВ. З урахуванням зазначеного, виникла потреба щодо внесення відповідних змін у НПА «Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів».

 

Підготовка відповідних змін до цього НПА «Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів» визначена Планом нормативного регулювання та Планом розробки регуляторних актів Держатомрегулювання на 2015 рік.

 

Прийняття розробленого проекту НПА дозволить забезпечити скоординовану участь державних органів виконавчої влади, згідно компетенції, та відповідних підприємств і організацій у формуванні та діяльності інвентаризаційних комісій, відкоригувати не чинні назви залучених до проведення державної інвентаризації РАВ органів та організацій, забезпечити ефективну організацію проведення інвентаризації РАВ на підприємствах та організаціях, що здійснюють діяльність на території зони відчуження, підвищити відповідальність виробників РАВ щодо вчасної передачі утворених РАВ спеціалізованим підприємствам з поводження з РАВ.

 

Зауваження та пропозиції до проекту НПА приймаються до 08 травня 2015 року за адресою:

 

01011, м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; контактні особи: Даценко Володимир Юрійович – головний спеціаліст-державний інспектор відділу безпеки поводження з РАВ Управління безпеки поводження з РАВ, Соловйов Олександр Сергійович провідний спеціаліст-державний інспектор відділу безпеки поводження з РАВ Управління безпеки поводження з РАВ, тел. 254-34-15, електронна пошта: datsenko@hq.snrc.gov.ua або Soloviev@hq.snrc.gov.ua.

 

Регуляторний акт,  аналіз регуляторного впливу, пояснювальна записка  розміщені на веб-сайті Держатомрегулювання України у розділі "Нормативні акти", підрозділі "Регуляторні акти Держатомрегулювання",  "Проекти регуляторних актів".

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux