Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 05 травня 2016 р.
Київ
Проект

ПРОЕКТ

Вноситься
Кабінетом Міністрів України

ВВ. ГРОЙСМАН

2016 р.

Закон УкраЇни

Про внесення змін до деяких законодавчих
актів України щодо державного нагляду
у сфері використання ядерної енергії
____________________________________

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122, 2004 р., № 12, ст. 156, 2009 р., № 40, ст. 579):

у назві і частині першій статті 18818 слово “органів” замінити словом “органу”;

у статті 24412:

у назві і тексті статті слова “органи” та “органів” замінити відповідно словами “орган” та “органу”;

у частині першій слово “розглядають” замінити словом “розглядає”;

у частині другій слова “Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України, його заступники” замінити словами “керівник зазначеного органу, а також уповноважені ним посадові особи”.

2. У статті 25 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 12, ст. 81; 1997 р., № 4, ст. 20; 2009 р., № 40, ст. 579; 2014 р., № 23, ст. 41):

у частині третій:

абзац другий після слова “ліцензіата” доповнити словами “, іншого суб’єкта, який провадить вид діяльності, що підлягає державному регулюванню у сфері використання ядерної енергії,”;

абзац третій після слова “ліцензіатам” доповнити словами “, іншим суб’єктам, які провадять вид діяльності, що підлягає державному регулюванню у сфері використання ядерної енергії”;

абзаци четвертий і шостий виключити;

частини четверту і п’яту виключити;

частини шосту і сьому викласти в такій редакції:

“Рішення державних інспекторів з ядерної та радіаційної безпеки можуть бути оскаржені до суду, а також скасовані керівником органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки чи уповноваженими ним посадовими особами.

Оскарження рішень державних інспекторів з ядерної та радіаційної безпеки, прийнятих у межах їх повноважень, передбачених законом, не зупиняє їх дії.”;

у частині дев’ятій слова “Ліцензіат повинен” замінити словами “Ліцензіат, інший суб’єкт, який провадить вид діяльності, що підлягає державному регулюванню у сфері використання ядерної енергії, повинні”.

3. У статті 171 Закону України “Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії” (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 9, ст. 68; 2010 р., № 20, ст. 198; 2014 р., № 23, ст. 41):

частину другу викласти в такій редакції:

“Рішення про накладення штрафів, передбачених частиною першою цієї статті, приймається керівником органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки або уповноваженими ним посадовими особами від імені органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки у формі постанови, яка повинна відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України “Про виконавче провадження”, на підставі протоколу про порушення вимог цього Закону, складеного державним інспектором органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.”;

у частині третій слова головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України або його заступників замінити словами керівника органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, а також уповноважених ним посадових осіб;

доповнити статтю частинами такого змісту:

“Штрафи, передбачені частиною першою цієї статті, можуть бути застосовані протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

У разі вчинення суб’єктом діяльності у сфері використання ядерної енергії двох або більше правопорушень штрафи накладаються за кожне вчинене правопорушення окремо.

Суб’єкти діяльності у сфері використання ядерної енергії сплачують штраф у п’ятнадцятиденний строк з дня вручення постанови про накладення штрафу та подають органові державного регулювання безпеки використання ядерної енергії копію платіжного документа, що засвідчує факт сплати штрафу.

У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова надсилається органові державної виконавчої служби для її виконання в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”.”.

4. У частині другій статті 2 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (Відомості Верховної Ради, 2007 р., № 29, ст. 389, 2014 р., № 36, ст. 1189; 2015 р., № 79, ст. 55, № 11, ст. 75) слова “державного нагляду за дотриманням вимог ядерної безпеки” замінити словами “державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, крім здійснення такого нагляду під час провадження діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких не підлягає ліцензуванню”.

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова
Верховної Ради України

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux