Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 06 листопада 2006 р.
Київ
Пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до наказу Держатомрегулювання України від 16.10.2006 № 162

"Про затвердження Вимог до періодичності та змісту звітів, що надаються  ліцензіатами у сфері використання ядерної енергії"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Нормативно-правовий акт розроблений відповідно до Законів України "Про поводження з радіоактивними відходами", "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" та з метою врегулювання системи звітності у рамках здійснення окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Одним із засобів державного контролю за дотриманням норм і правил безпеки при здійсненні суб'єктами діяльності з використанням ядерної енергії є система звітності ліцензіатів.

Підготовка та надання звітів є для ліцензіатів засобом самооцінки ефективності забезпечення безпеки здійснення дозволеної діяльності, а для Держатомрегулювання засобом контролю дотримання ліцензіатом вимог законів, норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.  

Шляхом проведення оцінки звітних документів, що обґрунтовують безпеку,  Держатомрегулювання України здійснює оцінку ступені безпеки об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, об'єктів уранодобувної та переробної промисловості тощо, з метою забезпечення дозвільної системи у сфері використання ядерної енергії, спрямованої на запобігання перевищенню допустимих норм опромінення людей і забруднення довкілля.

 

2. Цілі і завдання прийняття акта.

Нормативно-правовий акт спрямований на удосконалення системи звітності в частині, що стосується ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Мета прийняття нормативно-правового акта отримання від ліцензіатів, які здійснюють окремі види діяльність у сфері використання ядерної енергії, звітної інформації щодо дотримання вимог законів, норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки під час провадження ліцензованої діяльності.

 

3. Загальна характеристика та основні положення акта.

Нормативно-правовий акт належить до категорії - норми та правила з ядерної та радіаційної безпеки і встановлює вимоги до періодичності та змісту звітів, що надаються  ліцензіатами у сфері використання ядерної енергії

Застосування дозвільної системи у сфері використання ядерної енергії обумовлено потенційною небезпекою опромінення людей і забруднення довкілля, тому необхідною умовою здійснення такої діяльності є отримання ліцензії органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Одним із засобів державного контролю за дотриманням норм і правил безпеки при здійсненні суб'єктами діяльності з використанням ядерної енергії є система звітності ліцензіатів.

Підготовка та надання звітів ліцензіатами у сфері використання ядерної енергії є для них засобом самооцінки ефективності забезпечення безпеки здійснення діяльності, а для Держатомрегулювання засобом контролю дотримання ліцензіатом вимог законів, норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.  

На   підставі   аналізу  звітної інформації  Держатомрегулюванням  проводиться оцінка стану радіаційної безпеки на підприємстві, безпеки провадження дозволеної діяльності та приймається рішення щодо необхідності застосування регулюючих заходів.

У нормативно-правовому акті встановлюються вимоги щодо періодичності, строків подання звітів та їх змісту, а також додаються форми   таблиць, що рекомендуються використовувати для надання звітної інформації.

 

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері регулювання 

У даній сфері регулювання суспільних відносин здійснюється у відповідності до наступних Законів України:

Об´єднана конвенція про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами, яка ратифікована Верховною Радою України;

Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку;

Про поводження з радіоактивними відходами;

Про захист людини від іонізуючих випромінювань;

  Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація нормативно-правового акту не потребує додаткових матеріальних та інших втрат з державного бюджету.

 

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта.

Позитивні соціально-економічні наслідки запровадження цього акта пов´язані з підвищенням ефективності функціонування системи звітності у рамках здійснення окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, спрямованої на запобігання перевищенню допустимих норм опромінення людей і забруднення довкілля.

 

 

Голова Держатомрегулювання України                                О. А. МИКОЛАЙЧУК

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux