ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про визнання такою, що втратила чинність, постанови
Кабінету Міністрів України від 12 липня 2000 р. N 1115»
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта ![endif]>![if>
Статтею 7 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» (абзац дев'ятий частини першої) в редакції, що діяла до 11.02.2010 р., було передбачено, що ліцензуванню підлягає діяльність, пов'язана із забезпеченням фізичного захисту ядерних матеріалів і ядерних установок (за переліком видів діяльності, який затверджується Кабінетом Міністрів України). Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2000 р. N 1115 було затверджено перелік таких видів діяльності.
Законом України N 1874-VI від 11.02.2010 було внесено зміни до Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» і в статті 7 було визначено вид діяльності у сфері фізичного захисту, який підлягає ліцензуванню, а саме «підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів з фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання.»
Таким чином, виникла необхідність розробки проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2000 р. N 1115».
2. Мета і шляхи її досягнення ![endif]>![if>
Проект постанови розроблено з метою приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України у відповідність до законів України і передбачає визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2000 р. N 1115.
3. Правові аспекти
В Україні діяльність з фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів регулюється Законами України: «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання», «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»; постановами Кабінету Міністрів України: «Про затвердження Порядку функціонування державної системи фізичного захисту» від 21 грудня 2011 № 1337, «Про затвердження переліку видів діяльності, пов'язаних із забезпеченням фізичного захисту ядерних установок і ядерних матеріалів, які підлягають обов'язковому ліцензуванню» від 12 липня 2000 N 1115.
Реалізація постанови не передбачає внесення змін до чинних чи розроблення нових актів.
Проект постанови не стосується прав та обов'язків громадян.
4.Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація постанови не потребує додаткових матеріальних витрат із державного бюджету.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект постанови погоджено з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством фінансів України та потребує погодження з Держпідприємництвом.
Проект постанови потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.
6. Регіональний аспект
Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
6-1. Запобігання дискримінації
Проект постанови не містить положень, які містять ознаки дискримінації.
7. Запобігання корупції
У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, проект постанови не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.
8. Громадське обговорення
Проект постанови не потребує громадського обговорення.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проект постанови розміщено на веб-сторінці Держатомрегулювання.
Аналіз впливу регуляторного акту проекту постанови Кабінету Міністрів України направлено до Держпідприємництва.
10-1. Вплив реалізації акта на ринок праці.
Реалізації постанови на ринок праці не впливає
11. Прогноз результатів
Визнання постанови такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2000 р. N 1115 забезпечить усунення розбіжностей в законодавстві України з порушеного питання.
Голова С. Божко