Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 21 жовтня 2014 р.
Київ
пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

до проекту наказу Держатомрегулювання

«Про внесення змін до Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування»

 

 

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта.

 

Проектом наказу, що подається, вносяться зміни до Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 03.12.2013 № 138, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2013 № 2148/24680 (далі - Перелік).

Проект наказу розроблено на виконання:

частини четвертої статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» в частині визначення переліку джерел іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування відповідно до Критеріїв, що встановлюються Кабінетом Міністрів України,

підпункту 15 пункту 4 Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів від 20.08.2014 № 363, в частині затвердження в установленому порядку переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування.

Зміни підготовлено за результатами аналізу пропозицій, наданих суб’єктами діяльності в сфері використання ядерної щодо внесення додаткових ДІВ до Переліку, на відповідність ДІВ Критеріям за якими діяльність по використанню джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174, при підтвердженні цієї відповідності практичними даними.

Прийняття змін дозволить розширити Перелік, включивши до нього ДІВ, у тому числі медичного призначення, діяльність по використанню яких може бути звільнена від ліцензування через низьку потенційну небезпеку.

2. Мета і шляхи її досягнення.

Метою внесення змін є:

зменшення регуляторного тиску на користувачів медичного обладнання, що генерує іонізуюче випромінювання, користувачів установок та пристроїв з невикористовуваним рентгенівським випромінюванням та установок для рентгеноструктурного аналізу, користувачів рентгенівських апаратів для догляду багажу в пунктах перетинання державного кордону, поштових відділеннях, правоохоронних закладах, обладнання для виявлення вибухових та наркотичних речовин. Цей підхід буде реалізовано шляхом поширення переліку ДІВ, що мають низький рівень потенційної небезпеки, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування;

реалізація одного з основних принципів дозвільної діяльності в сфері використання ядерної енергії – забезпечення диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням потенційної ядерної та радіаційної небезпеки, пов'язаної з ними.

3.      Правові аспекти

Предметом правового регулювання проекту є забезпечення диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням потенційної ядерної та радіаційної небезпеки, пов'язаної з ними, що є одним з основних принципів дозвільної діяльності в сфері використання ядерної енергії.

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти:

Закони України: «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії», «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №  1174 «Про затвердження Критеріїв, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування»;

 

Наказ Держатомрегулювання від 03.12.2013 № 138, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.12.2013 № 2148/24680, «Про затвердження Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування».

Проект не стосується прав та обов’язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект підлягає погодженню з Міністерством охорони здоровя України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України, та підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61 Запобігання дискримінації

У наказі відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Наказ не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7.  Запобігання корупції

У проекті акту відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Наказ не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект розміщено на офіційному веб-сайті Державної інспекції ядерного регулювання України для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

Впровадження цього проекту вдосконалить норми та правила з ядерної та радіаційної безпеки шляхом:

застосування диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням їх потенційної радіаційної небезпеки;

 

зосередження регулюючих зусиль на забезпеченні регулювання безпеки ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки.

 

101. Вплив реалізації акта на ринок праці.

 

Реалізація акта на ринок праці не впливатиме.

 

 

 

 

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання О. Макаровська

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux