Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 18 квітня 2013 р.
Київ
Пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до наказу Державної інспекції ядерного регулювання України “Про затвердження Умов та порядку видачі окремих письмових дозволів на види робіт чи операцій на етапах життєвого циклу ядерної установки”

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Видача окремих письмових дозволів на виконання певних робіт чи операцій в рамках дії ліцензії на певний етап життєвого циклу ядерної установки є досить поширеною практикою, що описана у стандарті МАГАТЕ SSG-12 Процес ліцензування для ядерних установок.

Відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», умови та порядок видачі таких дозволів визначаються органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

 
 За час дії наказу Держатомрегулювання України від 27.02.2004 N 38, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 березня 2004 р. за N 331/8930, яким було затверджено Умови та порядок видачі окремих письмових дозволів на види робіт або операцій на етапах введення в експлуатацію, експлуатації та зняття з експлуатації ядерної установки, відбулися зміни законодавства, що спричинило необхідність перегляду вищезазначеного акту та підготовку його оновленої редакції, у т.ч. з урахуванням досвіду практичного застосування.
 
 2. Мета і шляхи її досягнення
 
 Метою розробки проекту акту є визначення процедури отримання експлуатуючою організацією окремого письмового дозволу (далі - ОД) на виконання ядерно- та радіаційно-небезпечних робіт в рамках ліцензії на етап життєвого циклу ядерної установки. 
 
 Проект акту визначає умови та порядок:
 
-    подання заяви на отримання ОД та її зміст;
-    розгляду документів Держатомрегулювання та видачі або відмови у видачі ОД;
-    зупинення дії або анулювання ОД;
-    обліку і зберігання ОД.
 
 

Умовами ліцензії на провадження діяльності на етапі життєвого циклу, яку отримує експлуатуюча організація, визначаються види робіт або операції, здійснення яких на етапах будівництва, введення в експлуатацію, експлуатації та зняття з експлуатації ядерної установки можливо лише на підставі окремого письмового дозволу.

Орієнтовний перелік таких видів робіт та операцій встановлено у додатку 1 до цього акту.

3. Правові аспекти

У сфері відносин, що регулюються наказом, діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку";

Закон України “Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії”;

Загальні положення безпеки атомних станцій, затверджені наказом Держатомрегулювання України від 19.11.2007 № 162, зареєстровані Мін'юст України 25.01.2008 № 56/14747;

Загальні положення безпеки ядерної підкритичної установки, затверджені наказом Держатомрегулювання України від 12.03.2012 № 56, зареєстровані Мін'юст України 27.04.2012 №640/20953.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація наказу не потребує додаткових фінансових і матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України. Передбачені наказом функції Держатомрегулювання України здійснюються в межах асигнувань, що виділяються із Державного бюджету на її утримання.

5. Позиція заінтересованих органів

Наказ буде надано на погодження до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Академії Наук України.

6. Регіональний аспект

Наказ не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У наказі відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу розміщено 16.04.2013 на веб-сайті Держатомрегулювання України.

9. Позиція соціальних партнерів

 

Проект наказу не стосуються питань соціального захисту та інших питань трудової сфери і не потребує погодження уповноважених представників від Всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та Всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

Наказ переглядається з метою приведення його у відповідність до чинної нормативній базі, процедурами надання адміністративних послуг та планами будівництва нових ядерних установок в Україні.

Визначення умов отримання окремих письмових дозволів, уточнення переліку видів робіт та операцій, проведення яких можливо за умови обґрунтування безпеки та отримання окремих письмових дозволів, впорядковує процедури надання адміністративних послуг Держатомрегулюванням, спрямоване на вдосконалення дозвільних процедур і підвищення безпеки ядерних установок.

 

 

Голова О. А. Миколайчук

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux