Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 11 квітня 2013 р.
Київ
Пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу Держатомрегулювання України

«Про затвердження вимог та умов безпеки (ліцензійних умов)

поводження з прискорювачами заряджених частин»

 

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проектом наказу, що подається, затверджуються «Вимоги та умови безпеки (ліцензійні умови) поводження з прискорювачами заряджених частин» (далі – Ліцензійні умови).

Розроблення цих Ліцензійних умов пов’язано із необхідністю:

1) визначення конкретних вимог до радіаційної безпеки поводження з лінійними прискорювачами електронів;

2) встановлення вимог до забезпечення радіаційного захисту персоналу та населення, дотримання яких зменшить ризики виникнення радіаційних аварій та сприятиме підвищенню рівня культури безпеки при поводженні з лінійними прискорювачами електронів;

3) реалізації заходів, спрямованих на те, щоб радіаційна безпека, радіаційний захист персоналу та населення, стан інфраструктури поводження з лінійними прискорювачами, якість послуг та рівень культури безпеки суб’єктів діяльності (ліцензіатів) були адекватні встановленим вимогам.

Ліцензійні умови розроблені з врахуванням рекомендацій МАГАТЕ, директив ЄС, міжнародного досвіду та найкращої практики державного регулювання діяльності щодо поводження з лінійними прискорювачами електронів.

Впровадження Ліцензійних умов забезпечить мінімізацію можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання на персонал та населення за рахунок встановлення конкретних вимог до радіаційної безпеки та умов провадження діяльності щодо поводження з лінійними прискорювачами електронів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки цих Ліцензійних умов є:

оптимізація радіаційного захисту персоналу та населення при поводженні з лінійними прискорювачами електронів та підвищення культури безпеки в цій сфері;

визначення конкретних вимог безпеки при поводженні з лінійними прискорювачами електронів, дотримання яких дозволить суб’єктам діяльності (ліцензіатам) гарантувати належний рівень радіаційного захисту персоналу та населення при здійсненні зазначеної діяльності.

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання Ліцензійних умов є вимоги до радіаційної безпеки та умови провадження діяльності щодо поводження з лінійними прискорювачами електронів.

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти: закони України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку"; “Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії”; “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”; Вимоги та умови безпеки (ліцензійні умови) провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, затверджені наказом Держатомрегулювання від 02.12.2002 № 125, зареєстровані в Мін’юсті 17.12.2002 за № 978/7266.

Проект Ліцензійних умов не стосується прав та обов’язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація нормативно-правового акту не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів.

5. Позиція заінтересованих органів

Ліцензійні умови підлягають узгодженню з Державною службою України з питань регуляторної політики та підприємництва, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України та підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61 Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект акта не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Ліцензійних умов розміщено на офіційному веб-сайті Державної інспекції ядерного регулювання України та на урядовому веб-сайті «Громадське суспільство і влада» для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Ліцензійних умов не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

Впровадження цих Ліцензійних умов забезпечить захист безпеки життя та здоров'я персоналу, населення та захист навколишнього природного середовища від негативного впливу іонізуючого випромінювання, спричиненого практичною діяльністю та у випадках можливих радіаційних аварій при поводженні з лінійними прискорювачами електронів.

Реалізація цих Ліцензійних умов забезпечить мінімізацію можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання за рахунок удосконалення та впорядкування вимог правил та норм з радіаційної безпеки, що стосуються цієї сфери.

Заступник Голови

Держатомрегулювання О. Макаровська

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux