Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 31 жовтня 2012 р.
Київ
Пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу Державної інспекції ядерного регулювання України

«Порядок розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії»

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З метою забезпечення реалізації вимог статей 22, 24, 25 та 82 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", статті 171 Закону України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" та підпункту 50 пункту 4 Указу Президента України Про Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України від 6 квітня 2011 року N 403/2011 Державною інспекцію ядерного регулювання України розроблено проект наказу «Про затвердження Порядку розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії», який встановлює процедури та послідовність розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій до суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки нормативно-правового акта є встановлення порядку застосування фінансових санкцій до підприємств, установ і організацій, інших суб'єктів підприємницької діяльності у разі порушення ними вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», відповідальність за які передбачена 171 цього закону. Беручи до уваги той факт, що застосування штрафів до юридичних осіб не регулюється Кодексом України про адміністративні правопорушення за усталеної практики органи виконавчої влади, законодавчо визначені повноваження яких передбачають застосування штрафів до юридичних осіб, встановлюють такі порядки шляхом прийняття відповідних наказів.

 

3. Правові аспекти

У сфері відносин, що регулюються проектом НПА, діють такі нормативні акти:

Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

Закон України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»;

Указ Президента України «Про Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України від 6 квітня 2011 року N 403/2011»;

 

Введення в дію НПА не потребує внесення змін до інших НПА.

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація наказу не потребує додаткових фінансових і матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України. Передбачені проектом функції Держатомрегулювання України здійснюються в межах його бюджету.

У той же час, встановлення порядку розгляду справ про порушення вимог законодавства та застосування санкцій сприятиме застосуванню механізму додаткових надходжень до державного бюджету.

 

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу направляється на погодження до Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

 

6. Регіональний аспект

Проект НПА не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

 

7. Запобігання корупції

У проекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

8. Громадське обговорення

Проект не потребує громадського обговорення. Разом з тим, проект акту розміщено на веб-сайті Держатомрегулювання України.

 

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не потребує погодження з уповноваженим представником від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та з уповноваженим представником від всеукраїнських об’єднань роботодавців.

 

10. Прогноз результатів

Введення в дію наказу дозволить встановити процедуру розгляду Держатомрелювання України справ та порядку застосування фінансових санкцій до підприємств, установ і організацій, інших суб'єктів підприємницької діяльності у вигляді штрафів у разі виявлення випадків порушення ними вимог законодавства, відповідальність за які передбачена ст. 171 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії».

Застосування штрафних санкцій з дотриманням вимог цього порядку сприятиме вдосконаленню наглядових функцій Держатомрегулювання України, підвищенню рівня безпеки шляхом застосування одного з механізмів усунення виявлених порушень, а також додатковим надходженням коштів до державного бюджету у строгій відповідності до принципів невідворотності відповідальності порушників законодавства.

 

Перший заступник Голови –

Головний державний інспектор

з ядерної та радіаційної безпеки України М. Х. Гашев

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux