Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 28 лютого 2012 р.
Київ
Пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України

“Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України

від 18 липня 2007 р. № 939”

1.        Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 939» (далі – проект постанови) підготовлено на виконання статті 25 Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності».

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 939 затверджено Технічний регламент щодо контейнерів для зберігання та захоронення радіоактивних відходів (далі – Технічний регламент) та план заходів з його застосування.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» прийняті технічні регламенти переглядаються протягом п’яти років з дня їх опублікування.

Також у Технічному регламенті міститься посилання на положення Технічного регламенту модулів оцінки відповідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2003 № 1585, який було викладено у новій редакції згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 920. У зв’язку з цим, до Технічного регламенту необхідно внести зміни в частині посилання на актуальні назви і позначення відповідних модулів оцінки відповідності.

2.        Мета і шляхи її досягнення

Основною метою розроблення проекту постанови є приведення вимог Технічного регламенту до нових вимог законодавства України у сфері технічного регулювання.

Метою Технічного регламенту, зміни до якого вносяться, є встановлення:

загальних вимог щодо проектування, виробництва та експлуатації контейнерів, правил маркування і введення в обіг;

процедур вибору модулів оцінки відповідності, здійснення і оформлення процедур підтвердження та(або) декларування відповідності.

Застосування Технічного регламенту забезпечить високий рівень охорони праці і промислової безпеки на підприємствах та створення умов щодо підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимогам, чинним у Європейському Союзі, спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт із оцінки відповідності та митного оформлення експортно-імпортних операцій, а також зменшення втручання з боку державних органів контролю у виробничу діяльність суб’єктів господарювання.

3. Правові аспекти

У даній сфері регулювання суспільних відносин здійснюється у відповідності до:

Закону України “Про підтвердження відповідності”;

Закону України “Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності”;

Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку";

Закону України “Про поводження з радіоактивними відходами”;

Закону України “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання” тощо, норм та правил, що визначені центральними органами виконавчої влади, національних стандартів та ін.;

постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 року № 1599 “Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності” (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 86 від 09.02.2011);

постанови Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 року № 1585 “Про затвердження Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах з підтвердження відповідності” (у редакції Постанови КМУ від 31.08.2011).

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація постанови не потребує додаткових фінансових та інших витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження з Мінфіном України, Мінекономрозвитку України, Міненерговугілля України, ДАЗВ України та проведення правової експертизи Мін’юстом.

6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект постанови не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Положення акта не стосуються соціально-трудової сфери та не потребують узгодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» до проекту постанови розроблено аналіз регуляторного впливу, який розміщено на офіційному сайті Держатомрегулювання України.

11. Прогноз результатів

Запровадження Технічного регламенту забезпечить високий рівень охорони праці і промислової безпеки на підприємствах та створення умов щодо підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимогам, чинним у Європейському Союзі, спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт із оцінки відповідності та митного оформлення експортно-імпортних операцій, а також зменшення втручання з боку державних органів контролю у виробничу діяльність суб’єктів господарювання.

 

Заступник Голови О.А. Макаровська

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux