Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 28 травня 2010 р.
Київ
пояснювальна записка

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України 

 «Про затвердження критеріїв звільнення діяльності 

по використанню джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування і визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» 

 

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта 

Цей проект розроблено на виконання статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» (з внесеними змінами Закон України  від 11.02.2010  № 1874‑VI).

Проектом затверджуються  критерії звільнення діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування (далі –  Критерії) та визнаються такими, що втратили чинність, деякі акти Кабінету Міністрів України. 

Цей проект враховує рекомендації МАГАТЕ, міжнародний досвід та найкращу практику ліцензування діяльності з використання ДІВ.

 Впровадження проекту дозволить оптимізувати процедуру звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ шляхом застосування чітких критеріїв звільнення.

2. Мета і шляхи її досягнення 

Метою розробки цього проекту є:

визначення чітких критеріїв звільнення діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання від ліцензування;

 впровадження диференційованого підходу до державного регулювання діяльності з використання ДІВ з урахуванням рівня потенційної небезпеки ДІВ та можливих потенційних ризиків аварійного опромінення персоналу та населення. 

3.  Правові аспекти 

Предметом правового регулювання є вимоги законодавства до безпеки провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. 

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти: Закон України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»; Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» постанова Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 №  912 «Про затвердження Переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування»; постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 № 1718 «Деякі питання державного регулювання діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання». 

Проект Ліцензійних вимог не стосується прав та обов’язків громадян.

 

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект не стосується використання бюджетних коштів, інших фінансових ресурсів держави та державного майна та не потребує погодження з Головою КРУ. Реалізація проекту не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів. 

5. Позиція заінтересованих органів 

Проект підлягає узгодженню з МОЗ, Держспоживстандартом, Мінекономіки, Мінфін, Держпідприємництвом, Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, Мін’.юстом. 

6. Регіональний аспект 

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

 Проект не містить корупціогенних чинників, що можуть призвести до  вчинення правопорушень та надаються Урядовому уповноваженому з питань антикорупційної політики для проведення антикорупційної експертизи. 

8.  Громадське обговорення 

Проект буде розміщено на офіційному веб-сайті Державного комітету ядерного регулювання України та на урядовому веб-сайті «Громадське суспільство і влада» для громадського обговорення

9.  Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10.  Прогноз результатів 

Впровадження цього проекту дозволить:

реалізувати положення статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»;

зменшити регуляторний тиск на суб’єктів діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання з низьким рівнем потенційної небезпеки;

поліпшити безпеку джерел іонізуючого випромінювання, що мають високий рівень потенційної небезпеки шляхом підвищення ефективності державного регулювання за рахунок економії часу та ресурсів на ліцензуванні діяльності з використання ДІВ з низьким рівнем потенційної небезпеки.

 

Заступник Голови 

Держатомрегулювання О. Макаровська 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux