Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Проєкти регуляторних актів
від 05 червня 2013 р.
Київ
Пояснювальна

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу Держатомрегулювання України

«Про затвердження Правил радіаційної безпеки прискорювачів електронів»

 

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проектом наказу, що подається, затверджуються «Правила радіаційної безпеки прискорювачів електронів» (далі – Правила).

Розроблення цих Правил здійснювалось у плановому порядку з урахуванням принципу диференційованого підходу до різних типів джерел іонізуючого випромінювання та діяльності з ними (стаття 5 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії»).

Повноваження Держатомрегулювання України щодо розробки правил з радіаційної безпеки визначені: пунктом 7 (абзац 1) Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 403/2011, в статті 24 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», та здійснюються у Порядку розроблення та затвердження норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 № 163.

Прискорювачі електронів є джерелами іонізуючого випромінювання з високим рівнем потенційної небезпеки і досить широко використовуються у медицині та промисловості, а також у складі новітніх радіаційних технологій.

Конкретизовані критерії безпеки для такого типу ДІВ, що визначені проектом регуляторного акта, сприятимуть забезпеченню суб’єктами діяльності радіаційного захисту персоналу та населення, зменшать ризики виникнення радіаційних аварій та сприятимуть підвищенню рівня культури безпеки при виробництві та використанні прискорювачів електронів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки цих Правил є:

оптимізація радіаційного захисту персоналу та населення при поводженні з прискорювачами електронів та підвищення культури безпеки в цій сфері;

визначення конкретних вимог безпеки при поводженні з прискорювачами електронів, дотримання яких дозволить суб’єктам діяльності гарантувати належний рівень радіаційного захисту персоналу та населення при здійсненні зазначеної діяльності.

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання цього регуляторного акта є вимоги до радіаційної безпеки прискорювачів електронів.

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти: закони України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку"; “Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії”; “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”.

Проект регуляторного акта не стосується прав та обов’язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація регуляторного акт не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів.

 

5. Позиція заінтересованих органів

Правила підлягають погодженню з Державною службою України з питань регуляторної політики та підприємництва, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України та підлягають державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61 Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект акта не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті регуляторного акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Ліцензійних умов розміщено на офіційному веб-сайті Державної інспекції ядерного регулювання України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект регуляторного акта не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

Впровадження цих Правил забезпечить радіаційний захист персоналу та населення, спричиненого практичною діяльністю та у випадках можливих радіаційних аварій при поводженні з прискорювачами електронів.

Реалізація цих Правил забезпечить мінімізацію можливого негативного впливу іонізуючого випромінювання за рахунок удосконалення та впорядкування норм та правил з радіаційної безпеки в сфері використання що стосуються цієї сфери.

 

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання України О. Макаровська

 

«_____» ________________2013

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux