Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Повідомлення про оприлюднення
від 09 квітня 2013 р.
Київ
Пояснювальна

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу Держатомрегулювання України «Про затвердження Положення про перелік джерел іонізуючого випромінювання діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування»

1.  Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проектом наказу, що подається, затверджуються Положення про перелік джерел іонізуючого випромінювання діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування (далі – Положення).

Розроблення цього проекту пов’язано із необхідністю:

1) забезпечення виконання пункту 4 (підпункту 16) Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 403/2011, в частині розроблення та затвердження в установленому порядку переліку джерел іонізуючого випромінювання діяльність із використання яких звільняється від ліцензування.

2) забезпечення виконання вимог статті 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» в частині визначення переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування відповідно до критеріїв, установлених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 № 1174 затверджено Критерії, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування (далі – Критерії).

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України в листопаді 2012 року втрачає чинність постанова Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 №  912 “Про затвердження переліку джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування”.

За результатами проведених наукових досліджень у 2011 році щодо відповідності ДІВ, визначених в постанові Кабінету Міністрів України від 01.07.2002 №  912 новим критеріям, підготовлено новий перелік ДІВ діяльність по використанню яких звільняється від ліцензування.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою цього проекту є реалізація одного з основних принципів дозвільної діяльності в сфері використання ядерної енергії – забезпечення диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням потенційної ядерної та радіаційної небезпеки, пов'язаної з ними.

3. Правові аспекти

Предметом правового регулювання проекту є забезпечення диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням потенційної ядерної та радіаційної небезпеки, пов'язаної з ними, що є одним з основних принципів дозвільної діяльності в сфері використання ядерної енергії. Такий підхід буде реалізовано шляхом звільнення від ліцензування діяльності з використання ДІВ, що мають низький рівень потенційної небезпеки. ДІВ, які звільняються від ліцензування не звільняються від регулюючого контролю, а підлягають обов’язковій державній реєстрації в установленому законодавством порядку.

У даній сфері суспільних відносин чинні такі нормативні акти:

Закони України: «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

Постанови Кабінету Міністрів України:

«Про затвердження Критеріїв, за якими діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання звільняється від ліцензування» від 16.11.2011 № 1174.

Проект не стосується прав та обов’язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових фінансових та інших ресурсів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект підлягає погодженню з МОЗ України, Держкомпідприємництва України, Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України, та підлягає державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації.

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект акта не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

Проект не містить корупціогенних чинників та підлягає проведенню антикорупційної експертизи Урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики.

8. Громадське обговорення

Проект розміщено на офіційному веб-сайті Державної інспекції ядерного регулювання України для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект не стосується соціально-трудової сфери, не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Прогноз результатів

Впровадження цього проекту вдосконалить норми та правила з ядерної та радіаційної безпеки шляхом:

застосування диференційованого підходу до джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням їх потенційної радіаційної небезпеки;

зосередження регулюючих зусиль на забезпечення регулюванні безпеки ДІВ, що мають високий рівень потенційної небезпеки.

 

Заступник Голови

Держатомрегулювання України О. Макаровська

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux