Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Людям із порушенням зору
A- A+
Українською
In English
Регуляторні акти Держатомрегулювання / Повідомлення про оприлюднення
від 29 вересня 2022 р.
Київ
ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проєкту наказу Державної інспекції ядерного регулювання України «Про затвердження Вимог до структури та змісту документів, які подаються експлуатуючою організацією для отримання ліцензії на провадження діяльності на етапі зняття з експлуатації ядерної установки»

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проєкту наказу Державної інспекції ядерного регулювання України «Про затвердження Вимог до структури та змісту документів, які подаються експлуатуючою організацією для отримання ліцензії на провадження діяльності на етапі зняття з експлуатації ядерної установки»


Державна інспекція ядерного регулювання України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу Держатомрегулювання «Про затвердження Вимог до структури та змісту документів, які подаються експлуатуючою організацією для отримання ліцензії на провадження діяльності на етапі зняття з експлуатації ядерної установки» (далі – проєкт НПА).

Регуляторний акт розроблено Державною інспекцією ядерного регулювання України з метою приведення цього НПА до вимог чинного законодавства у сфері використання ядерної енергії в частині провадження діяльності зі зняття з експлуатації ядерної установки.

Основними цілями розробки проєкту наказу є деталізація вимог до структури та змісту Ліцензійних документів з урахуванням актуальних на сьогодні положень нормативно-правових актів (далі – НПА) у сфері використання ядерної енергії, а також положень міжнародних стандартів безпеки Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) та референтних рівнів безпеки Асоціації західноєвропейських ядерних регулюючих органів (WENRA), що стосуються зняття з експлуатації ЯУ.


Проєктом НПА встановлюються детальні вимоги до структури та змісту ліцензійних документів, які експлуатуюча організація має подати до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки України для отримання ліцензії на провадження діяльності зі зняття з експлуатації ядерної установки, а саме:

звіту з аналізу безпеки зняття з експлуатації ядерної установки;

проєкту зняття з експлуатації ядерної установки;

програми радіаційного захисту на етап зняття з експлуатації ядерної установки;

програми поводження з радіоактивними відходами на етап зняття з експлуатації ядерної установки;

технологічного регламенту зняття з експлуатації ядерної установки;

аварійного плану ядерної установки.


Проєктом наказу визначається таким, що втратив чинність наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 31 жовтня 2000 року № 177 «Про затвердження Вимог до структури та змісту звіту з аналізу безпеки зняття з експлуатації атомних електростанцій і дослідницьких ядерних реакторів», зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 листопада 2000 року за № 842/5063.


Зауваження та пропозиції до проєкту НПА приймаються до 04 листопада 2022 року за адресою: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11; тел. 277-12-09 або на електронну адресу: [email protected];


Проєкт НПА

Пояснювальна записка

Поєкт наказу

Аналіз регуляторного впливу (актуалізований)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux